Ekran kartı aşırı ısınma sorunu

• Konuyu başlatan Bora Sezer
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 28B
B

Bora Sezer

Ziyaretçi
SICAKLIK.png
Herkese merhaba. Ne zamandır bilgisayarımı temizlemiyordum. Nihayet kendime ve bilgisayarıma boş vakit ayırdım. Bilgisayarımı her zaman ki gibi kapaklarını açıp detaylı bir temizliğe tabi tuttum. Ekran kartını sökmekten tutunda işlemcisine hatta anakartın her bir ayrıntısına kadar. Ancak bilgisayarı toplayıp yeniden birleştirdiğimde ve oyun oynamaya girdiğimde fark ettim ki oyunda aşırı derecede kasma var. Bilgisayar temizlenmeden öncede bu oyunları oynuyordum ve ekran kartım hiçbir şekilde kasmıyor bana istediğim performansı sunuyordu. Oyundan çıkınca sıcaklık değerlerime bir bakıyım dedim ve şok oldum. İşlemci ve diğer aygıtlar normal sıcaklıkta çalışırken ekran kartı 103 derece idi. Ekran kartım Powercolor HD 6870 1 GB 256 Bit . Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum.

Dosya Ekleri

• SICAKLIK.png
    SICAKLIK.png
    41,3 KB · Görüntüleme: 1.640
Bu duruma göre değişebilir. Örneğin sürekli oyun oynanan bir PC'de ısılar oldukça artar, ısılar artığı için de Macun kurur/ bozulur. O nedenle size şu kadar gider demem pek doğru olmayacaktır.

En geç senede bir değişmeniz gerek diye düşünüyorum.
Belli bir zaman geçtikten sonra (eğer PC'de herhangi bir sorun yok ise) CPU, GPU çok ısınıyor ise bu macunların kuruduğu/ bozulduğu anlamına da gelir.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar.Öncelikle ben GTX 1070 Founders ekran kartı kullanmaktayım.Oyunlara girdiğimde sıcaklık 80 derecelere hatta 85 dereceye kadar çıkıyordu.Araştırdım bakındım her yolu denedim macun değiştirdim ama hala aynıydı. bende ekran kartını açtım.Ekran kartınında macuna ihtiyacı olduğunu o zaman anladım.Bu konuda bilgim yoktu. Katılaşmış macun kütlesini söktüm bir güzel temizledim bir tarafı hala cıvıktı oraya dokunmadım. Macunum olmadığı için o şekilde taktım önerim macun sürün kısa sürede tabikide aksatmayın.oyuna tekrar giriş yaptım 80 85 olan sıcaklık 50 dereceyi görmedi sevinçten havalardayım :D. umarım yardımım dokunur çözüm ler işe yaramaz ise bunuda bir denemenizi öneririm. ben sorunumu bu şekilde giderdim umarım sağlıklı güzel sağlam bilgisayarlarınız olur iyi eylenceler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı