Çözüldü Ekran kartı bağlantısı hatalı mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

The Old Ways

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, herkese iyi akşamlar. Yakın bir zamanda hazır sistem aldım ve beraberinde birtakım sorun da beraberinde geldi. Sorun yüksek ihtimalle AMD yazılımı ile alakalı, ancak her ihtimali gözden geçirmeye ve yanlış ihtimalleri elemeye çalışıyorum.

Sistem bağlantılarından ne yazık ki anlamıyorum, şu an için çevremde sorabileceğim kimse de yok. Bazı yerlerde kablolamanın yanlış yapılmasından ötürü ekran kartının yetersiz besleniyor olabileceğini okudum. Kasa içerisinde bağlantının bu şekilde tek bir kablodan yapıldığını görünce, ister istemez "acaba" dedim. Acaba görünürde bir sorun var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg

Önemli değil. Sizi şüphelendiren durum nedir, herhangi bir problem falan mı var sistemle ilgili?
Çok az sayıda oyun oynuyorum ve oynadığım oyunların tamamında Wattman hatası alıyorum. İlginçtir, Adrenaline kurmadan sadece yazılımı kurmama rağmen dün yine Wattman hatası aldım (6700 XT). Downclock ve undervolt yaptım, ram frekansını düşürdüm vs. ve bugün herhangi bir hata almadım. Ancak bu hatalar şansa, rastgele zamanlarda olduğundan şuan "sorunum çözüldü" demem için çok erken. Aklıma gelen, internette denk geldiğim ihtimalleri elemeye çalışıyorum.

Ram frekansını 3600 Mhz'den 3200'e,
Ekran kartı core clock'unu 2400'den 2200'e (base clock 2321),
Voltu ise 1165'e çektim.
Sistemi ilk aldığımda ekran kartı OC'li geldi, haliyle sağlıklı çalışmıyordu.

Sorunumu daha ayrıntılı belirttiğim konu ve yorumlar: 1 - 2

Çok az sayıda oyun oynuyorum ve oynadığım oyunların tamamında WattMan hatası alıyorum. İlginçtir, adrenaline kurmadan sadece yazılımı kurmama rağmen dün yine WattMan hatası aldım (6700 XT). Downclock ve undervolt yaptım, RAM frekansını düşürdüm vs. ve bugün herhangi bir hata almadım. Ancak bu hatalar şansa, rastgele zamanlarda olduğundan şu an "sorunum çözüldü" demem için çok erken. Aklıma gelen, internette denk geldiğim ihtimalleri elemeye çalışıyorum.

Sorunumu daha ayrıntılı belirttiğim konu ve yorumlar: 1 - 2

Hocam UV veya downclock zaten WattMan hatasını çözmek için işe yarayan işlemler, büyük ihtimal o yaptığınız işlemlerden dolayı hata vermeyi bırakmış olabilir kart.

Hocam UV veya downclock zaten WattMan hatasını çözmek için işe yarayan işlemler, büyük ihtimal o yaptığınız işlemlerden dolayı hata vermeyi bırakmış olabilir kart.
Daha öncesinde de downclok ve undervolt yapmıştım ama hata devam ediyordu. Sadece bugün, farklı olarak 22.5.1'den 22.9.2'ye geçtim ve Battle.net ile Steam uygulamalarındaki donanım hızlandırmayı kapattım.

WattMan gerçekten neye göre, ne zaman, ne şekilde vereceği belli olmayan bir hata, bende de bazı yazılım güncellemelerinde hiç vermezken bazılarında deli gibi hata aldığım oluyordu.

WattMan gerçekten neye göre, ne zaman, ne şekilde vereceği belli olmayan bir hata, bende de bazı yazılım güncellemelerinde hiç vermezken bazılarında deli gibi hata aldığım oluyordu.
Hayatımda iki kez sistem satın aldım. Daha öncesinde de dandik bir dizüstü bilgisayarım olmuştu. Her iki sistem de AMD idi. Her iki sistemde de türlü çeşit sorun yaşadım. Tabii "bütün AMD sistemler hatalı, sorunlu" diyemem, ancak ben çok soğudum AMD kartından. NVidia tarafı biraz daha az sorunlu gibi. Eğer o günleri görürsem, bir sonraki ekran kartını NVidia tercih edeceğim.

Son düzenleme:
Hayatımda iki kez sistem satın aldım. Daha öncesinde de dandik bir dizüstü bilgisayarım olmuştu. Her iki sistem de AMD idi. Her iki sistemde de türlü çeşit sorun yaşadım. Tabii "bütün AMD sistemler hatalı, sorunlu" diyemem, ancak ben çok soğudum AMD kartından. NVIDIA tarafı biraz daha az sorunlu gibi. Eğer o günleri görürsem, bir sonraki ekran kartını NVIDIA tercih edeceğim.

NVIDIA aynı AMD gibi F/P olsa zaten AMD'nin hiç şansı kalmazdı diye düşünüyorum...

Geri
Yukarı