Ekran kartı boşta %100 kullanılıyor

BIOS'u resetledigimde dosyalarım gidecek mi bir nasıl resetleniyor.
BIOS resetleyince dosyalarınız gitmez fakat boot ayarlarında bir değişiklik olur da nasıl düzeltileceğini bilmiyorsanız Windows açılmayabilir. O yüzden bilen birinden destek alın.

Eğer dosyalarınızı harici bir depolamaya yedekleyebilirseniz, kesinlikle temiz formatı tavsiye ederim. Bu sayede hem bilgisayarınız uzun süredir formatlanmadıysa gereksiz dosyalardan kurtulur hem de virüs ihtimaline karşı en garanti çözümlerden birisi.
@The.Kıvırcık
BIOS'u resetleyip temiz kurulum yapabilirsiniz.

Hocam BIOS'u resetlemekteki amaç nedir? Ekran kartına yanlış yapılan bir değişiklik var ise düzelsin diye mi?

arkadaşlar bilgisayarın monster kontrol merkezine girince ekran kartım(gtx1650) %100 kullanılıyor gözüküyor görev yöneticisinden neyin kullandığına baktım (security health service windows) diye bişey %98 ekran kartını kullanıyor görevi sonlandır diyorum bir kaç saniye sonra tekrar aktif oluyor. dosya konumuna gidiyorum romaing klasörüne atıyor anlamadım.lütfen yardımcı olun.

arkadaşlar bilgisayarın monster kontrol merkezine girince ekran kartım(gtx1650) %100 kullanılıyor gözüküyor görev yöneticisinden neyin kullandığına baktım (security health service windows) diye bişey %98 ekran kartını kullanıyor görevi sonlandır diyorum bir kaç saniye sonra tekrar aktif oluyor. dosya konumuna gidiyorum romaing klasörüne atıyor anlamadım.lütfen yardımcı olun.
Bir çeşit virüs olabilir. Cihazınızı antivirüs yazılımı ile taratın derim. Bildiğim kadarıyla o tarz bir servisin ekran kartını o denli kullanmaması gerekiyor. Mining virüsleri çokça cirit atıyor etrafta.

Bir çeşit virüs olabilir. Cihazınızı antivirüs yazılımı ile taratın derim. Bildiğim kadarıyla o tarz bir servisin ekran kartını o denli kullanmaması gerekiyor. Mining virüsleri çokça cirit atıyor etrafta.
malwarebytes uygulamasıyla tarama yaptım 15 virüs buldu temizledim ama hala %100 tüketiyor ekran kartını görev yöneticisinden dosya konumunu açıyorum romaing dosyasına atıyor ama hiç bir şeklide dosya orada gözükmüyor.

arkadaşlar virüsü bir şekilde etkisiz hale getirdim ama görev yönetcisinden özelliklere bakınca diskteki boyutu 0 bayt olarak gözüküyor ben bunu bilgisayardan kaldırmak istiyorum bir yöntem varsa yazarsanız sevinirim

Son düzenleme:
Malwarebytes uygulamasıyla tarama yaptım 15 virüs buldu temizledim ama hala %100 tüketiyor ekran kartını Görev Yöneticisi'nden dosya konumunu açıyorum romaing dosyasına atıyor ama hiçbir şeklide dosya orada gözükmüyor.

Arkadaşlar virüsü bir şekilde etkisiz hale getirdim ama görev yönetcisinden özelliklere bakınca diskteki boyutu 0 Bayt olarak gözüküyor ben bunu bilgisayardan kaldırmak istiyorum bir yöntem varsa yazarsanız sevinirim.

Git direkt format ugrasmana değmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı