Ekran Kartı Boyamak

Hocam örnek olarak elinizde var mı :) var ise net görseli yükleyebilir misiniz?

sahibinden.com_20211122_175116_2286591751402190046.jpg

20211113_164427.jpg

20211119_214903.jpg

İşlemci soğutucusuyla beraber boyamıştım.

Hocam kusursuz bir boyamaya benziyor yani ben de böyle yapmak istiyorum açıkçası peki hocam siz hangi boya ile boyadınız hocam?

Ufak tefek kusurları vardı düzgün maskeleme yapamamdan ve boyayı uzun süre sıkmamdan dolayı. Akçalı mat beyaz sprey boya ile boyamıştım.

Boyayı az mı sıkmak gerekiyor hocam?

Spreye uzun süre basılı tutunca boya akma yapıyor hocam. Ben acele ettim bu yüzden oldu, tek katta bitireyim diye de uğraşmayın 30-35dk ara ile 2-3 kat boyada bitirin. Son kattan sonra kuruması için 1 gün bekleyin, 5-6 saatte de kuruyor ama dokunduğunuzda parmak iziniz çıkıyor :D

Güzel durmasının sebebi kasanın beyaz olması. Ekran kartınız ile kasanızı zıt renk yapmayın. Görünüş açısından da güzel olmaz. Ve bu boyanın sıcaklığı etkileyeceğini bilemeyiz.

Merhabalar arkadaşlar, RTX 3080 Gaming Z Trio 10GB modelli bir ekran kartını boyamak istiyorum. Sprey boya ile bu işlemi uygulamak istiyorum internette epey video var ama genelde yabancılar bu videoları çekmiş sizce ben de boyamalı mıyım?
Daha doğrusu sprey boya ile uygulayacağım bu işlem orijinal bir beyaz renk verir mi? Genelde videolar gördüğüm gayet de güzel oluyor. Ancak bilmediğim için soruyorum. Kaliteli Fawori ya da Polisan marka sprey boyalar var. Mat ve parlak olmak üzere 2 çeşit var. Açıkçası ben parlak olan modeli tercih etmek istiyorum. Sizce bu işlem sonunda gözü rahatsız edici boya akıntısı ya da düz kusursuz olmayan bir beyaz olur mu?
Benim isteğim gerçek düz bir beyaz. Yani fırça ile yapılan iz bırakan bir beyaz istemiyorum. Fikirleriniz nelerdir? Ayrıca sprey boyalar bildiğim kadarıyla sıcaklıkta dahi bozulmuyor sizler ne düşünüyorsunuz?
Yapmamalısın bence çünkü ısı iletkenliği kendi boyasındaki gibi olamaz

Boyayı az mı sıkmak gerekiyor hocam

Spreye uzun süre basılı tutunca boya akma yapıyor hocam. Ben acele ettim bu yüzden oldu, tek katta bitireyim diye de uğraşmayın 30-35dk ara ile 2-3 kat boyada bitirin. Son kattan sonra kuruması için 1 gün bekleyin, 5-6 saatte de kuruyor ama dokunduğunuzda parmak iziniz çıkıyor :D
videodaki arkadaşlar da öyle yapıyor hocam önce hafifce tek kat sıkıyor sonrasında bekliyorlar 1-2 saat sonra bir kat daha 12 saat sonra son kat, sonrasında 1 gün bekliyorlar çok da güzel oluyor bakalım :)

Yapmamalısın bence çünkü ısı iletkenliği kendi boyasındaki gibi olamaz
hocam çok etki edeceğini sanmıyorum zaten sprey boya bu yani üzerinde ciddi kalınlıkta olmayacak ya yine de kararsızım tabi :)

Güzel durmasının sebebi kasanın beyaz olması. Ekran kartınız ile kasanızı zıt renk yapmayın. Görünüş açısından da güzel olmaz. Ve bu boyanın sıcaklığı etkileyeceğini bilemeyiz.
benim kasa anakart beyaz zaten hocam :)

Geri
Yukarı