Çözüldü Ekran kartı çıkarılıp takıldıktan sonra kendi kendine reset atıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Maxtoric

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
RAM
8x2 Goodram 3200Mhz
SSD veya HDD modeli
MLD M.2 SSD 500GB
Ekran kartı
Gigabyte Eagle RX 6600
Anakart
Gigabyte H610M V2
İşlemci
i3 12100F
Arkadaşlar ekran kartını yük altında kapanma yüzünden garantiye yollamak için söktüm ancak flash ile işim olduğu için geri takmak zorunda kaldım. Gayet her zamanki gibi taktım ancak takarken PSU switchini açıkta unutmuştum taktıktan sonra PSU bağlayıp klipsi kapattım. Kabloyu bağlayıp sistemi açtım ancak görüntü gelmedi klavye ışığı da yanmadı. 20 saniye sonra reset attı ve döngüye girdi her 20 saniyeden sonra reset atmaya başladı.

RAM'ları çıkardım silip geri taktım.
Kartı çıkardım geri taktım.
BIOS reset yaptım.

Maalesef hala devam ediyor anakartı yakmış olmamdan korkuyorum daha ekran kartını bile yollayamadan. Ne yapmalıyım?

Çözüm
BIOS ekranına girebiliyor musun? PSU devresini 0 konumua getirip tüm tuşlara 4-5 defa bas. RAM'leri çıkarttığını belirtmişsin lakin 1 tanesini CPU'ya uzak olan sokete takıp çalıştırmayı da denemelisin.
Yüksek ihtimal PSU gibi duruyor. Ekran kartı görüntü verdiğinde karıncalanma vs oluyor mu?
Hayır yani şu an yük altında kapanıyor bu sorundan önce gayet 6600ün tam performansını alabiliyordum ama bazenleri bu şekilde bilgisayarı açınca 10 20 saniye görüntü aniden gidiyor kapa açtan sonra öyle bir şey olmuyor. PSU gücü mü kesiyor anlamadım. Garantiden sonra düzelmezse PSU değiştireceğim. İlgilendiğiniz için teşekkür ederim. Bu ara da soket bozilmuş onu da öğrendim RAMı takınca açılmayıp loopa düşüyor.

Geri
Yukarı