Ekran kartı çip arızası nedir?

ExarKun

Hectopat
Merhabalar. Daha önce masaüstü bilgisayarında kullandığı ekran kartı aygıt yöneticisinde "kod 43" hatası alıp da ekran kartının chipsetini değiştiren oldu mu?
  • Ryzen 3 2200G
  • AMD RX 580 4GB
  • B450M-K

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum korkma o bilgisayarcı seni kazıklamaya çalışmış. Chiple bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Aygıt yöneticisinden devre dışı bırakıp yeniden etkinleştir bakalım. Bir yerde bu şekilde çözmüşler. Chip bozulsa ki çok zor bozulur. Değiştirmesi kartla aynı fiyata gelir zaten. Bozulsa görüntüde sıkıntı olur. Chip arızası olduğunu düşünmüyorum.
Maalesef, dediğinizi daha önce yapmıştım. Yazılımsal olarak denenecek şeyleri deneyip çözüm alamadım. Donanımsal olduğuna ihtimal de vermiyorum. Resmen AMD bana tuzak kurdu sanki. 😄

Maalesef, dediğinizi daha önce yapmıştım. Yazılımsal olarak denenecek şeyleri deneyip çözüm alamadım. Donanımsal olduğuna ihtimal de vermiyorum. Resmen AMD bana tuzak kurdu sanki. 😄
Bulabildiğiniz başka yazılımsal çözümleri de deneyin. Hiç olmadı servise gönderebilirsiniz. Arıza tespiti yapılması için. 35 tl diye okudum internette doğru ise gönderilebilir. Eğer bozuksa da tamir işlemini iyi bilinen bir ekran kartı tamircisinde yapabilirsiniz.

Bulabildiğiniz başka yazılımsal çözümleri de deneyin. Hiç olmadı servise gönderebilirsiniz. Arıza tespiti yapılması için. 35 tl diye okudum internette doğru ise gönderilebilir. Eğer bozuksa da tamir işlemini iyi bilinen bir ekran kartı tamircisinde yapabilirsiniz.
Cevaplarınız için sağolun hocam.

Benim çip arızası varken görüntüm yoktu. Ekranda hep bozulmalar oluyordu ve kullanılamıyordu. Siz böyle bir şeyden bahsetmemişsiniz, zannetmiyorum çip arızası olduğunu. Çoğu çip arızalarında bende olan sorunlar oluyor diye biliyorum.

Benim çip arızası varken görüntüm yoktu. Ekranda hep bozulmalar oluyordu ve kullanılamıyordu. Siz böyle bir şeyden bahsetmemişsiniz, zannetmiyorum çip arızası olduğunu. Çoğu çip arızalarında bende olan sorunlar oluyor diye biliyorum.

Dediğiniz gibi umarım çip arızası falan değildir hele ki şu piyasa durumunda hiç çekilecek çile değil. Yarın tamire vereceğim bakalım ne diyecekler.

Yeni konular

Geri
Yukarı