Çözüldü Ekran Kartı Çözünürlük Sorunu 1440x900 Seçeneği

• Konuyu başlatan UKAB
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 43B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
U

UKAB

Ziyaretçi
Merhabalar; Windows 8.1 64 bit kurulumu yapmış olduğum bilgisayarda ekran çözünürlüğü ile ilgili sorun yaşıyorum.

Windows kurulumunda sonra anakart üreticisinin sitesinden gerekli tüm sürücüleri indirdim. Anakart üzerindeki tümleşik VGA kurulumunda sorun yaşadım. Daha sonra BİOS üzerinde Chipset VGA etkinleştirerek sorunu çözdüm. Daha sonra Nvidia GeForce ekran kartının sürücüsünü kurdum.

Fakat monitörümde her zaman kullandığım 1440x900 piksel çözünürlüğü seçeneği yok. Nvidia denetim masasında kendim manuel olarak yapmaya çalıştığımda görüntü bozulmakta.

Sorunum ile ilgili yardımlarınızı beklemekteyim.

İşletim sisteminde sorun olabileceğini düşündüğüm için ikinci sabit disk'e Windows 7 Ultimate 64 Bit kurulumunu başlattım.

Çizgi Elektronik bile işe anlam veremedim. Teknik servis görevlisi böyle bir şey olamaz diyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuzun çözümü çok basit öncelikle tüm sürücleri en güncel halini kurun. Ardından Nvidia denetim masasını açın. Nvida denetim masasında, sol menüde çözünürlük değiştirme seçeneği var. Oraya tıklayıp açılan ekrandan Özelleştir seçeneğine tıklayın. Ardından özel çözünürlük oluştur deyiniz. Ve gelen uyarıyı kabul ediniz. Açılan pencerede size ekte sunduğum görselde olduğu gibi gerekli ayarlamaları harfiyen yapınız.

Zamanlama menüsü altındaki Standart seçeneği mutlaka GTF olmalı.

Özel Çözünürlük Oluştur.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuzun çözümü çok basit öncelikle tüm sürücleri en güncel halini kurun. Ardından Nvidia denetim masasını açın. Nvida denetim masasında, sol menüde çözünürlük değiştirme seçeneği var. Oraya tıklayıp açılan ekrandan Özelleştir seçeneğine tıklayın. Ardından özel çözünürlük oluştur deyiniz. Ve gelen uyarıyı kabul ediniz. Açılan pencerede size ekte sunduğum görselde olduğu gibi gerekli ayarlamaları harfiyen yapınız.

Eki Görüntüle 26973
teşekkürler benimde aynı sorunum vardı

Aynı sorunu ben de yaşıyorum. Gigabyte GA-MA69VM-S2 anakartım üzerinde onboard ATI Radeon X1200 ekran kartım var. İşletim sistemim Windows 8.1 x64
Aslında bir yılı aşkın zamandır bu sistem sorunsuz 1440x900 çözünürlüğünde çalışıyordu ama şimdi bilgisayar bir güncelleme yapmış sanırım ve 1440x900 (16:10) modu listelenmiyor. Şimdi sistemimi yeniden kurdum ama çözüm bulamadım. Yardım ederseniz memnun olurum.

Eki Görüntüle 26973
Peki oluşabilecek zararlardan siz sorumlu olacaksınız diyor eskiden AMD Radeon Hd 6790 kullanıyordum çözünürlüğüm oyunlarda masaüstünde falan hep 1400x900 oluyordu şimdi ekran kartımda hasar oluştuğu için Asusun Nvidia GTX 750 Ti aldım fakat ne masaüstünde ne de oyunlarda 1400x900 seçeneği yok bu dediğinizi yaparak hasar oluşabilir mi ayrıca oyunlardada 1400x900 seçeneği çıkmıyor ne yapmam lazım bunu yaparak zarar oluşturmam değil mi ?

Eki Görüntüle 26973

Sen bir Harikasın çok sağol monitör almaktan kurtardin beni

O nasıl bir çözünürlük :D İlginç..

Geri
Yukarı