Ekran kartı çok mu ısınıyor?

yigitburakd

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, ekran kartımın oyun içinde ne kadar ısındığını görmek istedim. Witcher 3 oynadım ve ekran kartım 80 derece gibi sıcaklıklarda gözüküyor. PES2021 de de 75 78 dereceler arasında değişiyor. Yine CS:GO'da da 80 derecelere çıkabiliyor. Ekran kartını ve kasayı stok soğutucularla kullanıyorum yani ek olarak bir şey yapmadım. Bu durum normal mi?

Merhaba, ekran kartımın oyun içinde ne kadar ısındığını görmek istedim. Witcher 3 oynadım ve ekran kartım 80 derece gibi sıcaklıklarda gözüküyor. PES2021 de de 75 78 dereceler arasında değişiyor. Yine CS:GO'da da 80 derecelere çıkabiliyor. Ekran kartını ve kasayı stok soğutucularla kullanıyorum yani ek olarak bir şey yapmadım. Bu durum normal mi?

Ekran kartı modeliniz nedir?

Hocam ekran kartınızın modelini bilmeden yardım etmemiz mümkün değil.

Çünkü kartların güç tüketimleri değişkenlik gösterdiği için bir kart için yüksek olan sıcaklık diğer kart için normal olabilir.

Örnek vermek gerekirse:

GT1030 Low Power bir ksrt olduğu için neredeyse imkansız gibi ama 80 dereceyi görüyorsa o kart için ciddi bir sorundur. Ama 1080 2080 3080 3090 RX 580.. Gibi kartlar için o değerler biraz dhaa normal karşılanabilir.

Çok özür diliyorum herkesten ekran kartı modelim GTX 1660 Super
Hanyi 1660 süper? Bu da var
Asus Phoenix GTX 1660S PH-GTX1660S-O6G 192 Bit GDDR6 6 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
bu da

Yeni konular

Geri
Yukarı