Ekran kartı değişim RTX2080'den 5700XT'ye geçmek

Duygusuzifade

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI B550 A PRO
İşlemci: AMD Ryzen 7 5800X3D
Ekran kartı: MSI Radeon RX 7900 XT Gaming Trio
Ram: Corsair Vengeance RGB RT 32 GB (2x16GB) 3600MHz CL16
M.2 SSD: Kingston KC3000 1TB 7000/6000MB/s
M.2 SSD II : Pny CS2130 1TB 3500/1800MB/s
Soğutucu: ID Cooling 207 XT
Kulaklık: Logitech G Pro X 7.1
Kasa: Antec DP 503
Monitör: Samsung Odyssey G7 28" 1ms 144Hz 4K IPS (3840x2160)
Monitör II: Samsung 22" IPS 75hz
PSU: FSP Hydro G Pro 750W 80+ Gold
Arkadaşlar merhaba,

Ekran kartım; MSI GeForce RTX2080 Ventus 8 GB ( yaklaşık olarak 1 yıldır kullanıyorum. )

Arkadaşım yeni aldığı ekran kartı ile benim erkan kartımı değiştirmek istediğini söyledi.
Sıfır kutusunda Sapphire Radeon RX 5700 XT Nitro+ 8 GB RGB ekran kartı + 1500₺ verecek

Sizce 1 yıllık RTX2080 verip 5700XT Nitro ve üzerine 1500₺ almak mantıklı mı artıları ve eksileri yazabilir misiniz?

Bu teklif hakkında yorumlarınızı alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence hiçbir şekilde geçme. Ben bile artık AMD'den bezdim. Ekran kartımı satacağım ve Nvidia'ya döneceğim. Ayrıca elindeki ekran kartı 5700 XT'den bir tık daha güçlü ve sürücü problemi gibi sorunlar yok. İşlemci de AMD tartışmasız en mantıklısı. Lakin ekran kartında Nvidia daha kaliteli ve sorunsuz.

Arkadaşlar merhaba,

Ekran kartım; MSI GeForce RTX2080 Ventus 8 GB ( yaklaşık olarak 1 yıldır kullanıyorum. )

Arkadaşım yeni aldığı ekran kartı ile benim erkan kartımı değiştirmek istediğini söyledi.
Sıfır kutusunda Sapphire Radeon RX 5700 XT Nitro+ 8 GB RGB ekran kartı + 1500₺ verecek

Sizce 1 yıllık RTX2080 verip 5700XT Nitro ve üzerine 1500₺ almak mantıklı mı artıları ve eksileri yazabilir misiniz?

Bu teklif hakkında yorumlarınızı alabilir miyim?
Nvidia dan şaşma bence.

Garanti süresi ve 1500 TL'yi göze alınca mantıklı gibi. Ancak sürücü problemleri gibi şeyler çok canınızı sıkabilir. Hiç macera aramaya değmez. Güzelce kullanmaya devam.

Bence hiçbir şekilde geçme. Ben bile artık AMD'den bezdim. Ekran kartımı satacağım ve Nvidia'ya döneceğim. Ayrıca elindeki ekran kartı 5700 XT'den bir tık daha güçlü ve sürücü problemi gibi sorunlar yok.
AMD den bezdim derken şu an ne kullanıyorsun ve ne gibi sorunla karşılaştın? Eski AMD sıkıntıları kalmadı diye biliyorum.

Garanti süresi ve 1500 TL'yi göze alınca mantıklı gibi. Ancak sürücü problemleri gibi şeyler çok canınızı sıkabilir. Hiç macera aramaya değmez. Güzelce kullanmaya devam.
Sürücü problemleri? İşlemci de AMD ryzen serisi. Güncellemeler derseniz tabi bilgim yok o konuda

AMD den bezdim derken şu an ne kullanıyorsun ve ne gibi sorunla karşılaştın? Eski AMD sıkıntıları kalmadı diye biliyorum.
RX 570 kullanıyorum. Sürücü problemleri başını çok ağrıtır. Özellikle RX 5700 ve 5700 XT'de neredeyse kullanan kişilerin yarısından fazlası şikayetçi. RTX 2080'i çok özlersin.

MSI RADEON 5700 XT var bende. Oyundan atmalar mı dersin donmalar mı dersin oyunu hiç açmamalar mı dersin ne sayiyim daha ben sana. Zaten sürücüler ayrı bi bela. Stabil olanı bulamıyosun yok. Yıldım. Satmak istiyorum alıcıysan helalinden bırakırım o derece baydım yani.

İmzanızda ekran kartınızın RX 5700 XT Gaming X olduğu yazıyor. Foruma da 3 Aralık'ta katılmışsınız, 1 yıldır kullanıyorsanız neden RX 5700 XT yazarsınız şüpheliyim doğrusu.

Konuya gelirsek 5700 XT ile RTX 2080 arasında dağlar kadar fark yok, bazı oyunlarda 5700 XT geçiyor genelde de RTX 2080 10-20 FPS önde götürüyor. +1500 TL ve garanti süresine göre mantıklı bir tercih gibi duruyor olsa da Nvidia'yı bırakma derim ben.

Ayrıca olay bana mantıksız geliyor, yeni alınmışsa iade edebilir, neden durduk yere +1500 TL ödesin ki 1 yıllık karta? İade eder sıfırını alır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı