Ekran kartı değişimi sonrası ses gitti

adana lima

Hectopat
Daha fazla  
R7 240 ekran kartım vardı bugün GTX 1650 ekran kartım elime ulaştı. R7 240'ı kullanırken herhangi bir problem yoktu ancak 1650'yi takınca nedense kulaklıktan ses gelmemeye başladı. Monitörün kendi hoparlörü var oradan ses geliyor ancak kulaklıktan ses gelmiyor. Nedeni nedir?

R7 240 ekran kartım vardı bugün GTX 1650 ekran kartım elime ulaştı. R7 240'ı kullanırken herhangi bir problem yoktu ancak 1650'yi takınca nedense kulaklıktan ses gelmemeye başladı. Monitörün kendi hoparlörü var oradan ses geliyor ancak kulaklıktan ses gelmiyor. Nedeni nedir?

Güç yetersizliği olabilir mi? Şimdi fark ettim PS'unuz yazıyormuş.

Ekran kartından mı ses alıyordunuz normalde? Driver güncellemesi yaptınız mı, güncelleme yaparken NVIDIA ses sürücüsü de yüklüyor. Bu esnada ses sürücüsünü de değiştiriyor. Denetim masasından "Ses" bölümünden kontrol edebilirsiniz.
1657038677269.png

Bu şekilde. Ne kullanıyorsanız ona sağ tık, bütün varsayılan olarak ayarlaların hepsini seçin.
Ayrıca NVIDIA ses sürücülerini kullanmıyorsanız onları sağ tıklayarak devre dışı bırakmanızı öneririm.
Arada bir hem kulaklık hem hoparlör oluyor. En son olmazsa tek tek deneyerek hangisi işe yarayan olduğunu öğrenebilirsin, direkt oranın resmini atarsan daha iyi yardımcı olabilirim.

Yok.

Takarken bir şey yapmış olabilir misiniz?

Yok hayır kurcalama yapmadım hiç.

1657038936468.png

Bende böyle gözüküyor.

Ekran kartından mı ses alıyordunuz normalde? Driver güncellemesi yaptınız mı, güncelleme yaparken NVIDIA ses sürücüsü de yüklüyor. Bu esnada ses sürücüsünü de değiştiriyor. Denetim Masası'ndan "ses" bölümünden kontrol edebilirsiniz.
Eki Görüntüle 1442049
Bu şekilde. Ne kullanıyorsanız ona sağ tık, bütün varsayılan olarak ayarlaların hepsini seçin.
Ayrıca NVIDIA ses sürücülerini kullanmıyorsanız onları sağ tıklayarak devre dışı bırakmanızı öneririm.
Arada bir hem kulaklık hem hoparlör oluyor. En son olmazsa tek tek deneyerek hangisi işe yarayan olduğunu öğrenebilirsin, direkt oranın resmini atarsan daha iyi yardımcı olabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı