Ekran Kartı Değişiminde PSU Değiştirmek Zorunlu mu?

Mustafa231

Centipat
Yeni bir ekran kartı almayı düşünüyorum, şu anda dahili grafik birimli bir işlemci kullanıyorum. Ekran kartı aldığımda PSU değiştirmek zorunda mıyım? İşlemcim Intel Core i3 550 3.20GHz.

Öncelikle o işlemci GTX 1050 de darboğaz yapar ben tavsiye etmem yani almanı. Kartın 1156 pin modelini yazarsan daha iyi olur tabi ama ben senin yerinde olsam xeon 3440 bir işlemci alırım overclock falan yapar rahatlıkla kullanırım. PSU meselesine gelince 500 watt bir PSU işini görecektir ikinci el bile alabilirsin yani yatırımını paranı ekran kartına ayır.

Maximum 250tl
Öncelikle o işlemci GTX 1050 de darboğaz yapar ben tavsiye etmem yani almanı. Kartın 1156 pin modelini yazarsan daha iyi olur tabi ama ben senin yerinde olsam xeon 3440 bir işlemci alırım overclock falan yapar rahatlıkla kullanırım. PSU meselesine gelince 500 watt bir PSU işini görecektir ikinci el bile alabilirsin yani yatırımını paranı ekran kartına ayır.
Benim şu anlık işlemciye o kadar verecek param yok ki ilk ekran kartı ve PSU yu alıp sonra işlemciyi alacam bir de bir şey sorabilirimiyim

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı