Ekran kartı fan ayarı bouldu

Makaleler
4
Yer
Manisa/Salihli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yaklaşık 2 aydır bu sorunum var. 2 ay önce fanlar oyunda "Auto"da iken en fazla %55 civarında dönüyordu. Ekran kartını temizlemek istedim. Bilgisayarı kapatıp ıslak mendil ile ekran kartının arkasını sildim (Arkada koruyucu plaka yok). Sildikten sonra bilgisayarı tekrar açıp bir oyuna girdim ve önceden oyunda fanlar "Auto"da en fazla %55 dönerken %70'lerde dönmeye başladı. Sizce ıslak mendil ile sildiğim için fan sensörünü mü bozdum?

Zannetmiyorum ısı yükseldikçe fan devri artar muhtemelen ekran kartına yük biniyor ısınıyor ve fan hızı artıyor. Isı değerlerini kontrol et ayrıca ses rahatsız etmiyorsa sorun yok bırak dönsün daha iyi soğutur.

Zannetmiyorum ısı yükseldikçe fan devri artar muhtemelen ekran kartına yük biniyor ısınıyor ve fan hızı artıyor. Isı değerlerini kontrol et ayrıca ses rahatsız etmiyorsa sorun yok bırak dönsün daha iyi soğutur.
Peki bir sorum daha var ısı 75 de sabit iken fan hızı 1-2-3-4 hızlı hızlı yükseliyor sonra sabitleniyor veya düşüyor bu normal midir yani aniden hızlanması ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı