1050 Ti ekran kartı fan ayarı yapma

Ekmek Reis

Hectopat
Daha fazla  
1050 Ti kartım sıcaklık 77 dereceyi aşınca kendini kapatıyor. MSI Afterburner'dan fan ayarı yapmaya çalışıyorum ama başaramıyorum. Termal macunu fazla sürmüş olma ihtimalim var. Ondan dolayı mı böyle yapıyor? Büyük ihtimal kartın soğutucusu GTX 1650 ile değiştiği için tam verimli çalışmıyor. GTA 5 de yarım saatlik kullanım sonrası 73 (tüm ayarlar Full).FurMark'ta 77 görüyor. FurMark'ta testi durdurunca ekran yanıt vermeyi kesiyor. Yaklaşık 30sn sonra ya kod 43 ya da sorunsuz devam ediyor.

Kartın 75 derece altında olması tercihimdir. Çipten dolayı.(fırınlama işlemi geçirdi)

@kino

Son olarak NVIDIA ayarları nasıl olmalı?

Son düzenleme:
Kart zaten arızalı ben power limitli kullanmanızı öneririm. 90, 95 limitli deneyin bakalım kapanacak mı. Undervolt da denenebilir.

77 dereceyi geçince nasıl kendini kapatıyor?

77 derceyi geçti durdurmaya bastım. Sistem dondu sonra güvenli modda yeniden başlattı.

Kart zaten arızalı ben Power limitli kullanmanızı öneririm. 90, 95 limitli deneyin bakalım kapanacak mı? Undervolt da denenebilir.

Nasıl yapacağım ne kadar FPS kaybı olur? Yanlış anlamayın 75 derecenin üstü tehlikeli diye biliyorum. GTA 5'te Full grafiklerde yarım saatte o değerlere çıkmadıkysa (73°) sorun olacağını sanmıyorum.

77 derceyi geçti durdurmaya bastım. Sistem dondu sonra güvenli modda yeniden başlattı.

Nasıl yapacağım ne kadar FPS kaybı olur? Yanlış anlamayın 75 derecenin üstü tehlikeli diye biliyorum. GTA 5'te Full grafiklerde yarım saatte o değerlere çıkmadıkysa (73°) sorun olacağını sanmıyorum.

Afterburner'da güç limiti (Power limit) ayarı var, onun dışında markası, modeli neyse kartının sitesinden programını indirebilirsin ayarları oradan yapmak daha iyi olur. FPS kaybını siz deneyimlersiniz tahmin edemem.

Doğrudur, fan ayarına müdahale edemediğim 1050 elime geçmişti benim de. Ama Power limit yapabilmeniz lazım.

İşin garip tarafı yandaki OC yazan büyüteçten otomatik OC yapmıştım o değerlerde sıcaklık daha düşüktü.
Ekran görüntüsü 2023-01-30 162541.png
Ekran görüntüsü 2023-01-30 162614.png

Ayarlar böyle hocam ne yapmalıyım ?

@timuti hocam termal macunu tekrar sürmem lazım mı? Çok fazla olmasa da vidalama yaparken kaldırınca soğutma bloğunda biraz kaldığını görmüştüm.
Fanın değerini değil mi hocam?
Sıcaklıklar normal mi bu arada?

Ekran görüntüsü 2023-01-30 165512.png

Ayarlar yapılmadan önce.(ayarlar yapıldıktan sonra yapılmıştır 2.test sıcak olmasının nedeni.)

Screenshot_20230130_165635_WhatsApp.jpg

%95 Power limit ile ilk test.
(Ekran görüntüsü almayı unutmuşum kusura bakmayın.)
(Fotoğraf olan ilk yapılan Power limitli ekran görüntüsü olan 2.ci yapılan limitsiz.)

@timuti hocam %10 Power limit yaptım FurMark FPS 4 falan düştü derece 56 üstüne çıkmadı teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı