Ekran kartı fanı dönmüyor ve görüntü gelmiyor

Üzgün Kurt

Hectopat
Daha fazla  
Nasıl oldu bilmiyorum. Kasayı temizledim işlemcinin termal macununu değiştirdim fanların tozunu aldım ekran kartını yapmaz olaydım. Fanını söktüm fan kısmını ayırdıktan sonra demir kısımlarını yıkadım kuruttum saç kurutma makinesiyle sonra camı açıp koydum tertemiz oldu. Fanını kabına taktım ve termal macun sürüp yanındaki kısımlara bastırarak bitirdim RAM'leri çıkarttım tozlu değil diye tekrar taktım bilgisayarı televizyona bağladım. Görüntü yok. Önceden termal macun değiştirince gelmişti. Sorunsuzdu ekran kartıyla mı alakalı bilemedim. Baktım ekran kartının fanı dönmüyor çıkardım. Onboard denedim ekran gelmedi ekran kartıyla da gelmedi ekran kartı fanı dışında tüm fanlar çalışıyor BIOS pili değiştirdim RAM'leri silgiyle sildim ekran kartının fanının kablosunu tak çıkar yaptım sonradan belki sadece görüntü yoktur dedim klavye taktım normalde caps e basınca yeşil ışık çıkar ayrıyeten bağlı olduğunu gösteren ışık ta yanmıyordu USB portlarda çalışmıyor mouse takınca kırmızı ışık var farklı monitorlerdede aynı klavyede tepki yok USB portlara da bir şey oldu asla su tutmadım elektronik kısımlara bu tarz konular var biliyorum ama bu farklı ikisi de sorunlu üstüne USB portlar dahil.

Sistem özellikleri.

Anakart foxcoon G31MXP.
İşlemci Intel Core 2 Duo e7500.
RAM kinston 2 tane 1+2 GB 3GB RAM.
Ekran kartı ATI Radeon X550 256MB.

Dosya Ekleri

• foxcoon.PNG
    foxcoon.PNG
    201,3 KB · Görüntüleme: 28
  • atı radeon.jpg
    atı radeon.jpg
    79,5 KB · Görüntüleme: 18