Ekran kartı fanlarındaki amper değerleri neyi belirtir?

MachL

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ekran kartımın fanı bozulmuştu konuda açmıştım buraya uzun uğraşlar sonucu hemen hemen aynı marka bir fan buldum kartım ASUS STRIX RX470, aynı marka 1060 fanı buldum pinleri, fan boyutları falan her şeyi tutuyor lakin orijinal fanımı çıkarıp baktığımda DC 12V 0.25AMP yazıyor yeni aldığım fan da ise DC 12V 0.50AMP yazıyor bilenlerden ricam bir sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir sıkıntı olmaz.

Aldığınız fanın orjinal fandan daha iyi olduğunu gösteriyor. Yani kolay kolar bu fan yanmaz. Çünki 0.50 AMPdir. Örnek vermek gerekirse 0.25 AMP lik bir sigorta 0.50 AMPlik bir sigortadan çok daha kolay atar veya yanar. Voltaj değerleri düşer veya artarsa direnç değerleri de yükselir. 0.50 AMP kadar

Kısacası voltaj değeridir önemli olan. Zaten 24 voltluk bir fanı 12 volt akım çalıştırmayacaktır. 5. Voltluk bir fana da 12. volt akım verildiğinde yanacaktır. AMP değeri direnç değeridir.

Bir sıkıntı olmaz.

Aldığınız fanın orjinal fandan daha iyi olduğunu gösteriyor. Yani kolay kolar bu fan yanmaz. Çünki 0.50 AMPdir. Örnek vermek gerekirse 0.25 AMP lik bir sigorta 0.50 AMPlik bir sigortadan çok daha kolay atar veya yanar. Voltaj değerleri düşer veya artarsa direnç değerleri de yükselir. 0.50 AMP kadar

Kısacası voltaj değeridir önemli olan. Zaten 24 voltluk bir fanı 12 volt akım çalıştırmayacaktır. 5. Voltluk bir fana da 12. volt akım verildiğinde yanacaktır. AMP değeri direnç değeridir.
Anladım çok teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı