Ekran kartı fiyatları azalmaya devam eder mi?

Azalacağını sanmıyorum azalsa bile dolar ülkemizde yükselme potansiyeli çoğaldı. Birçok olumsuz ekonomist görüşü var bakabilirsiniz.

Güncel Fiyatı: 1 dolar 8, 54TL (5.8.2021)

En son chipset üretim sıkıntısı yüzünden Toyota araç üretimine ara vermişti. Sıkıntı büyük arkadaşlar.

İyimser olmak gerekirse paranızı dolar olarak tutun uygun fiyata gelirse alırsınız.

Çin'de mining yasaklandı, Ethereum 2.0 gelince ekran kartıyla mining yapılamayacak falan diyorlar. Kendi tahminimdi.

Etheruem 2.0 gelince kazım ücreti düşecek, hemen bitme olmayacak ayrıca etheruem miningin bitmesi ekran kartı mining bitmesi anlamına gelmiyor. Şu an altcoinlerin kazançları da Ethereum'a yaklaştı.
Kendi fikrimce 2022 den sonra ciddi düşüşler gelecek.

Son düzenleme:
Eth. yeni güncelleme geldi. Madenciliğini bitirecekler. Ellerinde kart olanlar dikkatli olup biraz araştırma yapması gerekmektedir.(Eth. madenciliği yapanlar için söylüyorum)

Madencilik komple bitecek mi hayır. Eth madeni yapmaz başka madenciliği yapılan coin bulunur. Ama büyük resme bakın. Madenciler sevilmiyor dünyada. Cevap basit: Çevre kirliliği, yüksek enerji tüketimi.

Şubat ilk haftası satmıştım ekran kartımı ve hala yenisini almadım, bilgisayarım duruyor öyle açılmadı hiç :) Dolar kuruna fazla takılmayın eskiden 2200 tl 1660 super fiyatıydı şimdi olsun 3000-3500. 5.5-6k fiyatlardan düşecek illaki. Düşmez ise de almam ne yapayım lafımı yemem :)

Geri
Yukarı