Ekran kartı fiyatları düşer mi?

Arkadaşım GameGaraj mı ne oradan hazır sistem aldı. Bir bak istersen. 1660 Superli sistemler de var. Toplam bütçeniz ne kadar onu da bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Elindekilerin hepsini satıp hazır sistem almayı da tercih edebilirsin. Bütçen ne kadar?
İlk defa kendi başıma sistem topladım ve bu parçaları aylar boyunca tek tek araştırarak aldım, ayrıca işlemci ve monitörün taksitlerini halen ödüyorum :) satmaya kıyamam ve içime sinmiyor, ben bu konuyu ekran kartına ayıracağım bütçe için açtım aslında, eğer fiyatlar az da olsa rahatlayacak gibi öngörülseydi gt710 alıp rahatladığında 1650super veya 1660 falan alacaktım fakat asla rahatlamayacaksa 1650 veya 1050ti ile yetineceğim.
Arkadaşım GameGaraj mı ne oradan hazır sistem aldı. Bir bak istersen. 1660 Superli sistemler de var. Toplam bütçeniz ne kadar onu da bilmiyorum.
İlk defa kendi başıma sistem topladım ve bu parçaları aylar boyunca tek tek araştırarak aldım, ayrıca işlemci ve monitörün taksitlerini halen ödüyorum :) satmaya kıyamam ve içime sinmiyor, ben bu konuyu ekran kartına ayıracağım bütçe için açtım aslında, eğer fiyatlar az da olsa rahatlayacak gibi öngörülseydi gt710 alıp rahatladığında 1650super veya 1660 falan alacaktım fakat asla rahatlamayacaksa 1650 veya 1050ti ile yetineceğim.

Dostum ekran kartı stokları tekrar gelse bile bizim para birimimiz değer kaybettiği için fiyatlar yine artacak. Üstüne ülkemizde fırsatçı satıcılar eklenecek. Ne alabiliyorsan al ileride değerlenir. TR'de yaşıyoruz kenarda para biriktirmek saçmalıktan ibaret. Bir şey görüyorsan al ileride illaki değerlenir.

1650 alıp birkaç sene geçirebilirsiniz, ortalama bir karttır. Ondan sonra onu satıp yeni bir kart alırsınız. GT710, yetinmek için çok düşük bir kart.

1650 alıp birkaç sene geçirebilirsiniz, ortalama bir karttır. Ondan sonra onu satıp yeni bir kart alırsınız. GT710, yetinmek için çok düşük bir kart.
Şu an sistem montajlı değil, ekrana görüntü gelmesi ve en azından belli başlı kurulumları yapabilmem için ekran kartına ihtiyacım var, o nedenle gt710'dan bahsettim. Eğer birisi Temmuz ayında fiyatlar az da olsa düşecek deseydi 710 alıp fiyatların düşmesini bekleyecektim fakat siz fiyatlar düşmez dediğiniz için gt710 almak yerine direkt olarak 1650 alacağım.

Bu sefer doğru anlatabilmişimdir umarım :)

En az 1650 alabiliyorsanız bencede en mantık çerçevesinde bu doğru seçim olur. Güle güle kullanın hocam bu arada. Bende sistemimi beyaz bir sisteme çevirmek istiyorum ama fiyatlar uçurum :)

ETH 2.0'ın algoritmada yapacağı değişiklikler ile GPU kazımını bitireceği söyleniyor. 2021'in sonu 2022'nin başları gibi bu değişikliğin geleceği tahmin ediliyor, ancak kesin resmi bir tarih ortada yok. ETH madenciliği bitecek diye kripto madenciliğin kökten bitmeyeceğini de unutmayalım.

Madenciliğin yanı sıra Tayvan'daki kuralık, düşük verimlilik, koronavirüsü, talep, fırsatçılar gibi bin bir türlü nedenden dolayı ortada bir stok sorunu da mevcut. Bunları göz önünde bulundurarak bir mucize olursa 2021'in sonlarında normalleşmeye başlar, 2022'nin ortalarında büyük oranda normale döner. Tabii işler sarpa sararda bu iş daha da uzarsa geçmiş olsun şimdiden.

Dert etmem diyorsanız ucuz yada ikinci el bir ekran kartı ile idare edin. Diğer türlü paranız TRY cinsinden cebinizde kalacaksa yatırım olanaklarını gözden geçirin ki paranız değer kaybetmesin. Fiyatlar normale döndüğünde elinizdeki TRY cinsinden para o kartı almaya yetmezse yine üzülürsünüz.

Dipnot: Bir kripto madenci atasözü der ki; "Sorun stok olmaması değil, stoğun farklı insanların elinde olmasıdır. Bana sorarsan stok var ama şurda ki elamana sorarsan yok. " 😇

Stok hep başkalarının elinde, fırsatçılardan kullanıcıya ulaşması zor olacak. O yüzden beklemeyin, idare edebileceğiniz orta ayarda bir kart bulup alabilirsiniz. Eş dost tanıdıktan ikinci el kart alınabilir. Aylarca beklemiş ve hala bekleyen biri olarak alın derim. Düzelmez ama yine de düzelirse bir umut değişiklik yaparsınız.

Bitcoin laneti yüzünden helak olan tek kavim olacağımızı düşünüyorum.

Stok hep başkalarının elinde, fırsatçılardan kullanıcıya ulaşması zor olacak. O yüzden beklemeyin, idare edebileceğiniz orta ayarda bir kart bulup alabilirsiniz. Eş dost tanıdıktan ikinci el kart alınabilir. Aylarca beklemiş ve hala bekleyen biri olarak alın derim. Düzelmez ama yine de düzelirse bir umut değişiklik yaparsınız.

Bitcoin laneti yüzünden helak olan tek kavim olacağımızı düşünüyorum.
Kimse ekran kartıyla Bitcoin kazmıyor ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı