Ekran Kartı Fiyatları Düşmeye Devam Edecek

25 Temmuz tarihinde düşecek deniyor ama ne kadar doğru belli değil. Bekleyelim bakalım neler olacak.
ETH 2.0 sayesinde düşeceğine inanıyorlar. Ben de biraz umutlandım ama sonra dedim ki büyük çaplı madenciler zaten 2000 tane GPU'larıyla ETH kazmıyor ki, direk BTC kazıyorlar :(. Bitcoin'e de güncelleme gerek.

Bu insanların saydıkları tüm sallamasyon bahaneler diğer bileşenlerin fiyatlarını etkilemiyor. Çip kriziymiş, açıp bakalım 5600X fiyatına, nerede çip krizi? Buyurun 5600X fiyat grafiği:
Bende çok tartıştım bu konuyu forumda ama herkes mining ile alakası yok çip krizi var diyordu :D Yav kardeşim çip krizi olsa ne olur 5000TL'ye aldığın kart sana aylık 1500TL getirdiği zaman çip krizi varken 10 tane alırsın yokken gider 50 tane alırsın yine stok kalmaz. Demek istediğim çip krizi ile ilgili değil bu, o zamanlar 1 mining yapan kişinin elinde 50 kişiye yetecek kadar kart vardı :D

Dolar 4 veya 5'e inse fiyatlarda ki düşüşü işte o zaman daha iyi anlıyacağız şuan düşen fiyatlar kibrit çöpü kadar etkisi olur. Bir de şu var ETH bitme yolunda ilerliyorda tek kazım yapılan ETH değil ki. Diğer madenciliği yapılan coinlerin fiyatları şuan düşük olsa da ETH madenciliği bitince akabinde bunların fiyatları yükselirse kaldığımız yerden devam ederiz. Ekran kartlarına kazım yapmayı engelleyecek güncellemeler getirselerde her yolun, sorunun bir çıkışı vardır.

Düşüyor zaten. 2 ay önce İncehesap 14500 TL'ye 3070 koyup 10 saniyede 5 tane stoğu satıyordu. Şimdi Amazon.com.tr'de 3070ti'lar 9300 TL civarında günlerdir stokta duruyor.
Hocam o kartlar stokta yok, ön sipariş gibi bir şey o.

sTok soRuNu 2022'yİ dE kaPsaYaCak eHu eHu

Hocam o kartlar stokta yok, ön sipariş gibi bir şey o.

sTok soRuNu 2022'yİ dE kaPsaYaCak eHu eHu

3070ti Suprim sipariş verip gelen, şu anda sistemine takanlar var. Orada yazan tarihler geçersiz, birkaç haftada yolluyor Amazon. 6 aydır piyasayı takip ediyorum, alım satım yapıyorum. Piyasa 3070ti kaynıyor İnventus bile sattı bu paralara ertesi gün kargo şeklinde, yeterince takip etmiyorsunuz bence.

Mining bitmedi hala, üretim çoğaldı ondan dolayı düştü fiyatlar iyi takip edin.
Bir miningci olarak 18 adet RX 570 kartımı yeni sattım. Sebebi de kazançların düşmesi. Bulunduğum bölgede olan internet kafeci arkadaşım kart almaktan çekinirken ben hiç düşünmeden çevreden alabildiğim kadar alıyordum yüksek fiyatlara rağmen çünkü kazandırıyordu. Para kazanacak ve kartın parasını kısa sürede çıkaracak insanlar bırakın 18'i yüzlerce kartı düşünmeden alabilir ki alıyorlardı da. Düşüşün en büyük belkide tek sebebi mining kazançlarının düşmesidir benim gözümde.

Mining ile zerre alakası yok falan filan diyenler nerelerdeler? Kafalarını kumdan çıkartmıyorlar bir süredir.
Bu köpeği zaten çok severim üstüne bu sözü de çok sevdim.

Geri
Yukarı