Ekran Kartı Fiyatları Neden Bu Kadar Arttı?

19397095_724041257767736_5887344194666905630_n.jpg

Al sana nedeni. :)

Konu bile açtım bu konuda ancak iki farklı taraf var. Birisi yeni ekran kartları çıkınca fiyatların eskisi gibi olacağını yani düşeceğini söylüyor, diğer kısım ise yeni ekran kartları çıkınca daha da artacağını söylüyor. Sizce nasıl olacak?

Şahsi fikrim olarak belirtmem gerekirse önümüzde ki aylarda tanıtılacak GTX 2xxx serisine rağmen bile fiyatlar çok oynamayacaktır. Onur Sever arkadaşımın da dediği gibi bu yüksek fiyatlara rağmen talep çok olunca bu fiyatlardan satmak tatlı geldi

Tek sıkıntı madencilik değil. Furyayı madencilik başlattı ama devam ettirenler fırsatçı mağazalar. Kartlar stokta az kaldı. Sonra fiyatlar arttı tabii. Sonra stoklar az az geldiğinde de yine pahalıdan verdiler. Şimdi piyasaya kart da yağsa bu adamlar yine pahalıdan verecek.

Arkadaşlar geçen sene bu zamanlarda GTX 1080'in fiyatı 1700 TL civarındaydı. Şimdi ise o fiyata GTX 1060 alabiliyoruz. Fiyatlar neden bu kadar fazla arttı? Yeni ekran kartları çıktıktan sonra bu fiyatlar normale dönecek mi?

GTX 1080'nin satış grafiği bu şekilde ve evet, ekran kartı fiyatlarının yükseleceği söyleniyor.

1.jpg

Tek sıkıntı madencilik değil. Furyayı madencilik başlattı ama devam ettirenler fırsatçı mağazalar. Kartlar stokta az kaldı. Sonra fiyatlar arttı tabii. Sonra stoklar az az geldiğinde de yine pahalıdan verdiler. Şimdi piyasaya kart da yağsa bu adamlar yine pahalıdan verecek.

Satılıyorsa şahsen ben de pahalıdan verirdim. Neden fazla kaar etmek varken az edeyim. Bu serbest ekonomi oluyor. Ama satılmazsa mecbur fiyatları indirmek zorunda kalacaklar. İşler bu dengede gidiyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı