Ekran kartı fiyatlarının durumu

Olricc

Hectopat
Daha fazla  
Evet, hepimiz biliyoruz ki son zamanlarda ekran kartı fiyatları gerçekten uçtu. Bunun sebebine kimi stok sorunu diyor kimi ise güncel kur oranı diyor. Peki sizce bunun sebebi nedir? Gerçekten madenciler yüzünden mi oldu yoksa fırsatçılık yapıp kur yüzünden fiyatı mı arttırdılar? Madem stoklar bu kadar hızlı tükenecek neden erkenden piyasaya sürülüyor onu anlayamadım. Gelecek yaz ortalarında bir bilgisayar toplamayı düşünüyordum 1660 Ti veya 2060 arasında gidip geliyorum ancak 1660 fiyatları 2060 fiyatlarına yaklaşmış hatta geçti gidiyor 7000-8000 TL gibi fiyatları görmüş. 2060'ta yanına bırakmaz tabii onun da fiyatı artıyor. Sizlere sorum bu fiyatlar önümüzde ki 3-4 ay içerisinde düzelir mi? Eğer düzelirse 8000-9000 gibi bir bütçeye ne alabilirim(şunu da ekleyeyim bu bütçeye monitörlü ve yazılım, render, video, oyun gibi hizmetleri karşılamasını istiyorum) şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim iyi günler :)

Hocam tek bir etken yok, madenciler gelen kartları bir almaya 5-10 tane alıyor, ben dahil al sat yapanlar var, pandemi dolayısıyla çip üretimi falanda zora girmiş durumda yani demek istediğim ana sebebi madencilik yüzünden, çip üretimi artsa bile 10 tane alan madenci 20 tane alacağı için pek fark olmayacak.

Hocam tek bir etken yok, madenciler gelen kartları bir almaya 5-10 tane alıyor, ben dahil al sat yapanlar var, pandemi dolayısıyla çip üretimi falanda zora girmiş durumda yani demek istediğim ana sebebi madencilik yüzünden, çip üretimi artsa bile 10 tane alan madenci 20 tane alacağı için pek fark olmayacak.

Ana sebep çip bu arada Mining'den önce de stok sorunu vardı, 2017 de mining olayı patlamıştı ama stok sorunu yoktu.

aslında bu fiyat artışının sebebi saydığınız herşey.mesela miningciler yüzünden piyasada kart kalmadı koronadan üretim azaldı hatta durdu dolar etherium coin ve fırsatçılarda değerlerini yükseltdi zaten stokları bitiren miningciler yüzündende kıtlık olduğu gibi aynı zamanda bir artış var.
ayrıca çip sorunuda var 2017de başladı bu mining işleri ama o zaman sorun yoktu şimdi hem miningciler arttı hemde herşey bir anda gelişti

Ana sebep çip bu arada Mining'den önce de stok sorunu vardı, 2017 de mining olayı patlamıştı ama stok sorunu yoktu.
Hocam o zamanlar mining olayı bu kadar bilinmiyordu ve güven sorunu vardı şimdi neredeyse herkes hazırda bekliyor, dediğim gibi çip üretimi olsa bile fiyatlarda en fazla %10 bir düşüş olurdu. O zaman 50 kişi yapıyorsa şimdi 1000 kişi yapıyor.

Hocam o zamanlar mining olayı bu kadar bilinmiyordu ve güven sorunu vardı şimdi neredeyse herkes hazırda bekliyor, dediğim gibi çip üretimi olsa bile fiyatlarda en fazla %10 bir düşüş olurdu. O zaman 50 kişi yapıyorsa şimdi 1000 kişi yapıyor.
evet o zamanla bu zamana denk büyük bir fark var zaten o zamanları bu işten para kazanılıp kazanılamıyacağı tarışma konusu idi şimdi ortada kart yok :(

Mining'in de sebebi var ancak ana sebep çip ve korona, artık mining olayı biteceğini sanmıyorum zaten ETH bitse bile başka coin olacak burada önemli olan korona ve çip üretimi.

Artık bu sorununun en büyük nedeni oyuncu bilgisayarları toplayan değil miningciler olduğunu tamamlamış oldum bu durumdan sonra hadi geçmiş olsun hepimize inşallah bu kriz en kısa zamanda çözülür diye ümid ediyorum.

Artık bu sorununun en büyük nedeni oyuncu bilgisayarları toplayan değil miningciler olduğunu tamamlamış oldum bu durumdan sonra hadi geçmiş olsun hepimize inşallah bu kriz en kısa zamanda çözülür diye ümid ediyorum.

Hocam önce bir araştırsaydın, şu an sanki sadece miningciler kart alıyor oyuncular alamıyormuş gibi bir durum var miningcilerde alamıyor kart falan tamamen üretim kıtlığı ve korona, mining bunun yanında yan etken.

Geri
Yukarı