Ekran kartı güncellenmiyor

Diğer konulardaki arkadaşlar böyle çözmüş sorunu.

ilk olarak NVIDIA sürücüsünü çalıştırdım. 'bu grafik sürücüsü uyumlu donanımı bulamadı.' yazdı. Sonra onu kapattım.
C:\NVIDIA\DisplayDriver\355.82\Win8_WinVista_Win7_64\International\Display.Driver\nvami girin.
Burada CTRL+F tuşu ile ekran kartınızın modelini arayın ve sol tarafındaki kodları not defterine kopyalayın(birden çok olabilir. Ben hepsini aldım.)
Aygıt yöneticisi > görüntü bağdaştırıcıları > ekran kartınıza sağ tıklayın özellikler girin. Açılan pencereden üst taraftan ayrıntılar deyin özelliklerden donanım kimlikleri deyin ve değerlerden ikinci sıradakini kopyalayın ve not defterine yapıştırın.
Şimdi not defterine önceden yapıştırmış olduğunuz kodları nvami dosyasında tek tek arayarak karşılığında çıkan değerleri donanım kimliklerindeki ikinci değerle değiştirin ve dosyayı kayıt edip çıkın.

Windows 7 kullananlar sürücüyü direk kurabilir.
Win 8 kullananlar ekranın sağından ayarlar > bilgisayar ayarlarını değiştir > genel > ve en altta gelişmiş yeniden başlat var ona girin.
Sorun gidere girin.
Burada F7 de 'imza kontrolü devre dışı bırak' şeçeneği ile bilgisayarınız yeniden başlayacak. Sonra;
C:\NVIDIA\DisplayDriver\355.82\Win8_WinVista_Win7_64\International\setup ile kurulum yapabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220117-010444_Chrome.png
    Screenshot_20220117-010444_Chrome.png
    68 KB · Görüntüleme: 22
Bunu kurun link çalışmazsa görselde ki gibi seçiniz.

Gönderdim zaten ben onu çoktan. O yüzden direk işletim sisteminde bence sorun. Bu bilgisayarıma sağ tık ile özellikler kısmını gönderebilir misiniz acaba?

Windows 10 Pro kullanmayı deneyin bir de. Sonuçta bu işletim sistemini lisans almadan kullanılabilir ama direk uygun fiyata ürün anahtarları bulunuyor.

O şekilde deneyin.

Hocam yerinizde olsam iade ederdim açıkçası.

Eğer dediğim şekilde yüklenmiyorsa olabilir.

Asıl silahı sona sakladım. Eğer işletim sistemi olarak Windows 10 Pro kurmak işe yaramazsa DDU ile sürücü kalıntılarını silerek tekrar sürücü yüklemeyi denemek. Ayrıca Windows 10 Pro kurulduğunda kendisi sürücü kuracak zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı