Ekran kartı için macun mu termal ped mi?

CortezCortez

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ekran kartının fanını söktüm. Buraya termal macun mu uygulayayım termal pad mi kullanmak gerekiyor? Macunum var ped yok.
Ekran kartı: ATI Radeon X1300

D102DC6E-8A81-4985-8238-048DF91E06B7.jpeg

Zaten kullanmanız gereken, macun. Termal pad, aralarında mikron düzeyinde bile olsa yükseklik farkı kaçınılmaz olan birden fazla yonga üzerine tek parça soğutucu takılacağı zaman mecburen kullanılır ve termal performansı en düşük olan ara malzemedir.

Sonradan farkettim, sağ üst köşede mosfet var, orası, ikinci parça ve soğutucu, grafik işlemciye tam otururken orada havada kalıyor, yani termal pad takılmalı. Yoksa, eski pad parçalarını düzgünce yerleştirmeye çalışın.

Zaten kullanmanız gereken, macun. Termal pad, aralarında mikron düzeyinde bile olsa yükseklik farkı kaçınılmaz olan birden fazla yonga üzerine tek parça soğutucu takılacağı zaman mecburen kullanılır ve termal performansı en düşük olan ara malzemedir.

Sonradan farkettim, sağ üst köşede mosfet var, orası, ikinci parça ve soğutucu, grafik işlemciye tam otururken orada havada kalıyor, yani termal pad takılmalı. Yoksa, eski pad parçalarını düzgünce yerleştirmeye çalışın.
Valla cevapları okuyup direk macunu sürdüm. Kenarlarında ki kalıntılar bana ped gibi gelmişti de ondan sormuştum. Neyse artık yapacak bir şey yok. Kasa çok eski zaten. Sorun olmaz inşallah

Sorun olmaz, zaten ilktir görüyorum böyle bir şeyi. Çoğu ekran kartında, hatta bu serinin neredeyse hiç birinde mosfetler soğutulmamış. Muhtemelen bu, işyerleri için üretilen hazır pclerdeki oem kartlardan biri, sadece onlarda olur böyle uzun ömür için önlemler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı