Ekran kartı ısınma sorunu

Valla el yakması çok normal, benim karta da dokununca el yakıyor sıcaklığı dışarı attığı için fakat aslen GPU'nun kendisi güzel bir şekilde soğutuluyordur.

Oyunlarda takılma olması ise işlemci çok ısındığından olabilir, termal macunu yenile.

Veya Windows eskimiş olabilir, yeni bir Windows 8 64 Bit at bence.

Peki ekran kartına veya soket yerine zarar gelme sonucu, bu sorun olabilir mi? Bilgisayarda virüs de var, şimdi atacağım format...

Son düzenleyen: Moderatör:
Soket bozulsa zaten işlemci çalışmaz. Ekran kartı ise kolay kolay zarar görmez, zarar görse bile ısınmak yerine, ekrana görüntü vermez.

Ekran kartının kutusunun içinden cd çıkması gerek onu yükle ve afterburnle sıcaklıkları kontrol et.

Birde kasayı koyduğun yer çok dar ve küçükse hava akışını sağlayamıyordur ve onun içinde ısınıyordur yerini değiştirmeni öneririm.

Kurulur kendi kartımdan biliyorum çünkü ama güncel olmaz o ayrı :). Ben ısınmasının güncellikle alakası olduğunu sanmıyorum.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı