Ekran kartı kullanımını arttırmak

syee

Centipat
Merhaba arkadaşlar, ekran kartım RTX 3060 Ti OC. Fortnite ve Valorant oyunlarını oynuyorum genelde GPU kullanımı %40 +50'lerde geziyor CPU da %35 %45'lerde CPU'nun 100 olmaması. İyi bir durumda bildiğiniz gibi GPU'nun olmaması sıkıntı. Fornite'ta otobusten atlarken gökyüzüne bakınca pek bir ayrıntı olmayan durum yani GPU kullanımı %80'lere fırlıyor. Ortalama 150 200 FPS aldıgım değer 500 600'lere fırlıyor. Kullanım arttıgından ama en boş yerde kullanım artıyor en artması gerekn yerde %40'lara düşüyor. Sistemimi aşagıya yazıcagım driverlardır windowstur daha ince ayarların hepsini yaptım. Denetim Masası ayarları vs bunu nasıl %100'e yakın bir şekilde kullandırtabilirim? 1080p'de oynuyorum görüntlüler Valorant'ta orta Fortnite'de kaplama görüş destansı diğerleri orta gölgeler kapalı. Birçok kişi ayarları arttır diyor kullanım %5 %10 artıyor ama FPS düşüyor. Orta ayarlarda yüksek kullanıma erişmek istiyorum sıcaklıklar gayet soğuk sayılır aşagıda sistemimle belirtiyorum hepsini.

i511400F 4.2 GHz.
RTX 3060 Ti OC.
16 GB 2 channel 3200MHz RAM.
500 GB WD Blue M.2 SSD.
ASUS 560MP 5000 MHz anakart.
650 what PSU.

Oyunlarda Max sıcaklıklarım CPU 62 derece, GPU 57 derece. 1080p'de oynuyorum oyunlarımı teşekkürler herkese şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlüğü arttırabilirsiniz.

Büyük ihtimal FPS kaybetmeyeceksiniz.
Vega 64 kartım ile FPS kazandığım bile oluyor.

RTX 3060 Ti 1080p'de darboğaza uğruyor. 2K'da kullanman daha iyi olacaktır. 2K'ya geçemesen de sıkıntı değil. Çünkü Fortnite, CS:GO, Valorant gibi online oyunlar ekran kartına nazaran işlemciye yük bindirir ve önem verir. Online oyunlardaki derdin yüksek FPS olmalı senin, yüksek ekran kartı kullanımı değil. Tabii gidip değerlerini kontrol et fakat işlemciye yük bindiren oyunlarda çözünürlüğü yükseltmedikçe oyun içi ayarlardan ekran kartını %100 kullanıma ulaştırmak zordur, gerek yoktur.

O zaman siz anlatın kendisine çözümü.
Atarlanma. Çözümünü ben de arıyorum zaten ama yok.
DSR ile 2K oynadıgımı söyledim zaten okuyan yok galiba.
Aynı sorunlar bende de var çözümünü kaç yıl araştırdım ama yok bulamadım. Bulursan bana da söyle lütfen. Ekran kartı gereksiz yerlerde %90+ kullanıyor. Kullanması gereken yerde ise %60 civarı geziyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı