Ekran kartı maksimum kaç derece olmalı?

Ben şöyle bir çözüm ürettim malum havalar çok sıcak;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

83'ten 70'lere kadar düştü vantilatör sağolsun 🤣😂

%51 fan hızında 72-73 derece ise sorun yok dostum. VSYNC açık oynarsan ekran kartını rahat ettirmiş olursun. Bu şekilde fan sesine gerekte kalmaz. 60 kare saniyeden sonrasını göz algılamıyor zaten 60Hz monitörde. Cs:Go da falan kullanmazsın diğerlerinde açarsın kart rahat eder.
Bendede gt 1030 pasif soğutuculu var fan ayarı yüzde 40-50 arası 83 dereceyi geçmiyor ama korkuyorum yanar diye sizce böyle bir şey olurmu kartı yeni aldım csgo valorant tarzı oyunlar oynuyorum 81 dereceye gelince otomatikmen fan ayarı artıyor ve 83 dereceyi geçmiyor sizce kart yanarmı
Not:1 aydır kullanıyorum hep bu şekilde 83 ü geçmioyr

Bendede gt 1030 pasif soğutuculu var fan ayarı yüzde 40-50 arası 83 dereceyi geçmiyor ama korkuyorum yanar diye sizce böyle bir şey olurmu kartı yeni aldım csgo valorant tarzı oyunlar oynuyorum 81 dereceye gelince otomatikmen fan ayarı artıyor ve 83 dereceyi geçmiyor sizce kart yanarmı
Not:1 aydır kullanıyorum hep bu şekilde 83 ü geçmioyr
Öncelikle çok eski bir konuyu hortlatmak yerine yeni konu açsanız daha faydalı olur bence. Daha sonrasında pasif soğutuculu ekran kartının fan ayarı ile işiniz olmaz ki.

Siz onu boşverin de 83 derecede bişey olurmu 83ü geçmiyor
83 derece olması sıkıntı yaratmaz belki fakat 1030 için yüksek bir sıcaklık. Kasa havalandırmanız oldukça kötü sanırım. Kasa açıkken veya uzay montaj deneyin eğer çok sıcaklık farkı varsa kasadan sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı