Ekran Kartı Maksimum Kaç Derece Olmalı ?

90 derece civarında laptop kullandım. Uzun süreli oyunlar da oynadım. Burada kıstas var mı ben de merak ediyorum aslında. Herkes farklı telden çalıyor. Kimisi 80'i geçmeyecek kimisi 90'ı vs deyip duruyor. Neye göre hangi karta göre bunlar hiç mi değişmiyor da sürekli bir derece söyleniyor anlamıyorum. Tek bir derecenin üstünde olunca mı tüm kartlar aynı tepkiyi veriyor? Bence hayır. Bunun standartı yok sanırsam. Bilen varsa aydınlatırsa tabi güzel olur.

Kartın gücüne, markasına, karttaki fan sayısına , kasadaki fanların sayısına ve fanların dönüş hızına, fan temizliğine , virüse , laptop masaüstü farkına, kasanın konumuna gibi durumlara göre değişebilir.

Kartın modeline ve soğutmasına göre değişir. 95-120 Derece'ye ulaşınca otomatik olarak çekirdek frekansını düşürür ve kart soğumaya başlar. 65-70 Derece serin sayılır.
Bendede gt 1030 pasif soğutuculu var fan ayarı yüzde 40-50 arası 83 dereceyi geçmiyor ama korkuyorum yanar diye sizce böyle bir şey olurmu kartı yeni aldım csgo valorant tarzı oyunlar oynuyorum 81 dereceye gelince otomatikmen fan ayarı artıyor ve 83 dereceyi geçmiyor sizce kart yanarmı
Not:1 aydır kullanıyorum hep bu şekilde 83 ü geçmioyr

Ben 45 dereceye gelince telaşlanıp fanları açıyorum yahu :D.
Aman dikkat et havale geçirir sonra. (!)
Bendede gt 1030 pasif soğutuculu var fan ayarı yüzde 40-50 arası 83 dereceyi geçmiyor ama korkuyorum yanar diye sizce böyle bir şey olurmu kartı yeni aldım csgo valorant tarzı oyunlar oynuyorum 81 dereceye gelince otomatikmen fan ayarı artıyor ve 83 dereceyi geçmiyor sizce kart yanarmı
Not:1 aydır kullanıyorum hep bu şekilde 83 ü geçmioyr
Pasif soğutmada olmayan fanın hızını nasıl arttırıyorsunuz acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı