Ekran kartı markası sadece soğutmayı mı etkiler?

441401

Hectopat
Makaleler
1
Kullanmakta olduğum ekran kartı PowerColor Hellhound RX6600. Ben bu kart ile pikselleşme sorununu yaşıyorum. Kimilerine göre şans işi bir durum ama ben halen daha sorunu çözemedim.

Her neyse benim asil sorum, ekran kartı markası sadece soğutmayı mı etkiler?
Böyle bir soru sorma sebebim yaşadığım pikselleşme duru mudur? Mesela arkadaşımda ASUS Dual RX6600 var ve onda böyle bir sorun yok. Sadece arkadaşım olarak düşünmeyin bu arada eğer ki ASUS, MSI gibi kartlar kullanıp bu sorunları yaşayan var ise benim yaşadığım sorun başka bir şey ile alakalı olabilir. Bu sorun kartın markasına bağlı bir durum mu yoksa başka bir etken mi?

Bu arada bunları tamamen bilmediğimden soruyorum yani sorduğum şeyler alakasız bile olabilir. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka çok saçma bir düşünceye sahipsin. MSI, ASUS Gigabyte, tüm ekran kartları arıza veriyor. Senin kartın arızalandı diye tüm aynı model aynı marka kartlar arızalı olacak diye bir şey yok. Garanti bu yüzden var ve markalar elektronik ürünün ne zaman, nereden ve nasıl arızalancağını bilemez. Marka performansı da etkiler soğutmayı da. Sebebi de yazılımları ve mimarisi.

Artı -2 Eksi
Kanka çok saçma bir düşünceye sahipsin. MSI, ASUS Gigabyte, tüm ekran kartları arıza veriyor. Senin kartın arızalandı diye tüm aynı model aynı marka kartlar arızalı olacak diye bir şey yok. Garanti bu yüzden var ve markalar elektronik ürünün ne zaman, nereden ve nasıl arızalancağını bilemez. Marka performansı da etkiler soğutmayı da. Sebebi de yazılımları ve mimarisi.
Marka performansı etkilemiyor bu arada OC dışında. Benim sormak istediğim o değildi. Ben zaten benim kartımda sorun var diye aynı model kartların hepsi sorunlu diye bir şey demedim. Böyle bir sorun yaşanma ihtimalinin kartın markasına bağlı olaraktan artıp artmadığını daha doğrusu doğrudan markaya bağlı olup olmadığını öğrenmek istedim.

Kullanmakta olduğum ekran kartı PowerColor Hellhound RX6600. Ben bu kart ile pikselleşme sorununu yaşıyorum. Kimilerine göre şans işi bir durum ama ben halen daha sorunu çözemedim.

Her neyse benim asil sorum, ekran kartı markası sadece soğutmayı mı etkiler?
Böyle bir soru sorma sebebim yaşadığım pikselleşme duru mudur? Mesela arkadaşımda ASUS Dual RX6600 var ve onda böyle bir sorun yok. Sadece arkadaşım olarak düşünmeyin bu arada eğer ki ASUS, MSI gibi kartlar kullanıp bu sorunları yaşayan var ise benim yaşadığım sorun başka bir şey ile alakalı olabilir. Bu sorun kartın markasına bağlı bir durum mu yoksa başka bir etken mi?

Bu arada bunları tamamen bilmediğimden soruyorum yani sorduğum şeyler alakasız bile olabilir. Şimdiden teşekkür ediyorum.
Msi mech 6600 kullanıyorum, sıkıntısız.

Genelde sadece soğutmayı etkiliyor diye biliyorum hocam.

Birkaç mhz OC dışında, evet sadece soğutmayı etkiler.
Teşekkür ederim cevaplar için. Peki ekran kartının Biosu etkiliyor olabilir mi?

Msi mech 6600 kullanıyorum, sıkıntısız.
Anladım hocam sağolun cevap için. Acaba MSI, Asus tarzı markalar kullanıp böyle bir sorun yaşayan var mı diye sormak için açtım konuyu. Belki kartın markasına bağlı bile olmayabilir bu durum.

Yanlış bilgi: Marka değişmesiyle mimari değişmez.
Marka performansı etkilemiyor bu arada OC dışında. Benim sormak istediğim o değildi. Ben zaten benim kartımda sorun var diye aynı model kartların hepsi sorunlu diye bir şey demedim. Böyle bir sorun yaşanma ihtimalinin kartın markasına bağlı olarakdan artıp artmadığını daha doğrusu doğrudan markaya bağlı olup olmadığını öğrenmek istedim.

Öncelikle marka performansı etkiliyor :) sebebi de mimarisi ve yazılımı. Bunun haricinde belli bir sıralama yok arıza olasılığı hakkında. Yoldan 10 kişiye sorsak 9'u ASUS sorunlu diyebilir ama bir diğer 10 kişinin 2'si ASUS sorunlu diyebilir gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim cevaplar için. Peki ekran kartının Biosu etkiliyor olabilir mi?
VRAM arızasından dolayı ekranda şeritler kareler çıkar, bundan mı bahsediyoruz ?

DP kablon hasarlıysa olur, tam takamadıysan olur, dönüştürücü kullanıyorsan olur.

Kabloyu çıkartıp takmayı deneyebilirsin.

Öncelikle marka performansı etkiliyor :) sebebi de mimarisi ve yazılımı.
Aynı RX6600 kartta marka değişince mimari mi değişiyor ?

Aynı kartın farklı markası bir şeyi değiştirmez. Aynı kart aynı karttır. Maksimum fark bir kaç yüz MHz'dir. O da 3-5 FPS fark eder.

Yeni konular

Geri
Yukarı