Ekran kartı mı almalıyım telefon mu?

Telefonda DSR kamera kalitesi yada ultra grafikte oyun açmasını beklemiyorsan, A20'de görür işini, A70'de görür. Ben şu anda M20 kullanıyorum çok memnunum.

Ayda yılda bi hatıra fotoğrafı yada WhatsApp Instagram gibi kullanımlar için fazlasıyla yeterli cihazlardır.

970'in sonu geliyor artık. 3 seri geldi üstüne. İmkan varsa değiştirilmeli.

Ancak telefon, kaliteli bir telefon, ekran kartından daha önemli.
Hocam kaliteli bir telefon değil ama normal bir telefon benimki, ne kötü ne iyi oyun falan da oynamıyorum telefonda kamerasından da memnunum dünya savaşından çıkmış gibi fiziki görünüşü var her yeri çizik kasası ekranı vs. ama pek bağlamıyor beni büyük ihtimalle 2060 alacağım.

Ayrıca arkadaşlar telefon biri gider biri gelir ben yine 2500 TL bütçe ile telefon alabileceğim ilerde daha düşük özelliklere sahip olsa bile ama ekran kartı pazarı bu şekilde değil daha 5 ay önce 2500 TL olan Rtx 2060'ın en düşük modeli şu an 3100 TL civarı, o yüzden ekran kartı alacağım ilerde telefonumu yenilerim.

@Esperoja 970 çıkalı 6 sene oldu. Ben de kullanıyorum. 2K bir monitöre geçtim ve oyunculuk bitti. High'da açtığım çoğu oyunu Low'da açar oldum.

Kısacası durum böyle.

Adamın amacı oyunları Orta, High arasında 75-120 FPS'den yukarıda açmak değilse RTX 2060 alsın.

6 senelik bir kart ve limitlerine yaklaştı artık.

@Esperoja 970 çıkalı 6 sene oldu. Ben de kullanıyorum. 2K bir monitöre geçtim ve oyunculuk bitti. High'da açtığım çoğu oyunu Low'da açar oldum.

Kısacası durum böyle.

1920x1080 75Hz bir monitörüm var ancak dediğiniz gibi örneğin Red Dead Redemption'da pek iyi performans veremiyor 500 TL civarına satmayı düşünüyorum
Adamın amacı oyunları Orta, High arasında 75-120 FPS'den yukarıda açmak değilse RTX 2060 alsın.
Mobil oyunlardan bahsediyorsanız mobil oyun oynamıyorum among us gibi oyunlarda bazen takılıyorum gündelik olarak İnstagramda geziyorum atıyorum bi köşeye.

Aklında olan telefonun fiyatı seneye ekran kartından daha çok düşecektir. Benim düşüncem böyle.

Kısacası durum böyle.

Benchmark testlerine bakılırsa 4-5 sene daha iş görür. Eski olması önemli değil, önemli olan verdiği performans.

Benchmark testlerine bakılırsa 4-5 sene daha iş görür.
Evet de hocam 4-5 sene sonra alacağım ekran kartı şu an alacağım 2060'dan daha kötü olacak gibime geliyor ayrıca 5 sene iş görmez Cyberpunk oynamak istesem iyi bir ayarlarda ve Rtx ile oynayamayacağım. Ve farkettim ki zamanında 2500 TL'Ye aldığım telefondan daha iyi telefonlar alabiliyorum 2500 TL'Ye.

Geri
Yukarı