Ekran kartı mı konsol mu?

Benim de anlatmaya çalıştığım şey sen farkı kapatır diyorsunda örnek olarak Call of Duty Warzone'u örnek vereceğim bu oyunda Xbox Series S 1080p de 120FPS veriyor PC de bu oyunda 120 FPS vermesi için RTX 2060 Super ve üstü bir kart gerekiyor mesela 3060 en ucuz 3060 ise şu an 9000 lira arada konsol ile 5000 lira fark var 5000 liralık fark çok büyük bir fark bu farkı kapatması için en az 25 oyun alması gerekiyor.
Demin de Forza 4'de bu değerleri alıyor dediniz, halbuki almıyormuş arkadaşın dediğine göre. Bu bilginin de doğruluğundan şüpheliyim. 120 FPS'lere çıkabildiği oyun sayısı az anladığıma göre. Bu o kadar önemli mi ki? 2. el 1500 liraya satılan RX 570 bile 80 FPS alır bu oyunda.

RX 570'in daha performanslı geleceği oyunlar ne olacak?
Peki mantıklı ancak pek anlamam mining işlerinden falan kartın durumunu yapılıp yapılmadığını nereden bilebilirim?
Madencilik işlerinden ben de anlamıyorum ama sanırım 4 GB modelinin kazancı 8 GB olanından daha düşük olduğu için madencilikte kullanılmıyor bu kart. Dolayısıyla daha ucuz. Yeni bir başlık açarsanız, almadan önce yapmanız gereken testleri size söylerler. Memleketteki 80 milyonun tamamı madencilik yapmıyor zaten. Ben de RX570 kullanıyorum, 1 saniye O.C yapmadım veya madencilikte kullanmadım.

Demin de Forza 4'de bu değerleri alıyor dediniz, halbuki almıyormuş arkadaşın dediğine göre. Bu bilginin de doğruluğundan şüpheliyim. 120 FPS'lere çıkabildiği oyun sayısı az anladığıma göre. Bu o kadar önemli mi ki? 2. el 1500 liraya satılan RX 570 bile 80 FPS alır bu oyunda.

Madencilik işlerinden ben de anlamıyorum ama sanırım 4 GB modelinin kazancı 8 GB olanından daha düşük olduğu için madencilikte kullanılmıyor bu kart. Dolayısıyla daha ucuz. Yeni bir başlık açarsanız, almadan önce yapmanız gereken testleri size söylerler. Memleketteki 80 milyonun tamamı madencilik yapmıyor zaten. Ben de RX570 kullanıyorum, 1 saniye O.C yapmadım veya madencilikte kullanmadım.

Xbox'un da başarılı olduğu oyunlar var PC'nin de ben konsol tarafındayım kavgaya gerek yok bence sizde fanboyluğu bırakıp savunmaya başlayın PC'yi fanboy olmayın.

Tamamdır sağ olun.
Buradaki fanboy ben değilim, iyi forumlar :)

Size de. :)

Bunu sen bilirsin. Kullandığın sistem sana yetiyorsa ve konsol istiyorsan konsol alırsın. Ama diyorsan ki bilgisayarda daha çok oyun oynuyorum daha iyi bir ekran kartına ihtiyacım var. O zaman ekran kartı alırsın.

XSX ve PS5'in donanımı iyi değil mi? XSX'in GPU'su 12 teraflops gücünde ve optimize oyunlar var. PS5'in GPU'su da ona yakın.
12 teraflops güncel masaüstü sistemlerden daha az ayrıca konsolların işletim sistemi işlemciye az yük bindirecek şekilde tasarlanmış. Ayrıca konsollar 10-12 teraflops gücü bam diye gömüp oyun açamıyor. Birçok ayarı kısıp optimize ediyorlar dediğim gibi. Konsol fiyatına göre kötü bir performans değil fakat oyunların daha pahalı olduğunu varsayarsak fiyat performans arıyorsak pc almak biraz daha mantıklı. Ayrıca olur da mining yapmanın verimi düşerse ve ekran kartı fiyatları düşerse RTX 3060 ekran kartlı sistem dizmek PS5 fiyatına felan denk gelir. RTX 3060 ekran kartlı sistem teoride PS5'in yaklaşık olarak 2 katı gücünde.

12 teraflops güncel masaüstü sistemlerden daha az ayrıca konsolların işletim sistemi işlemciye az yük bindirecek şekilde tasarlanmış. Ayrıca konsollar 10-12 teraflops gücü bam diye gömüp oyun açamıyor. Birçok ayarı kısıp optimize ediyorlar dediğim gibi. Konsol fiyatına göre kötü bir performans değil fakat oyunların daha pahalı olduğunu varsayarsak fiyat performans arıyorsak pc almak biraz daha mantıklı. Ayrıca olur da mining yapmanın verimi düşerse ve ekran kartı fiyatları düşerse RTX 3060 ekran kartlı sistem dizmek PS5 fiyatına felan denk gelir. RTX 3060 ekran kartlı sistem teoride PS5'in yaklaşık olarak 2 katı gücünde.
Ben konsol almak mantıklı veya değil demedim. Siz konsolların donanımı iyi değil dediz ve öyle bir şey olmadığını söyledim.

Ben konsol almak mantıklı veya değil demedim. Siz konsolların donanımı iyi değil dediz ve öyle bir şey olmadığını söyledim.
Ben de konsol almak mantıksız demiyorum fakat konsolların donanımını kusursuz sananlar var o yüzden öyle bir yorum yapmıştım. Lafım size değil lütfen yanlış anlamayın. Demek istediğim konsolların performansı fiyatına göre çok üst düzey değil.

Geri
Yukarı