Ekran kartı mining yaparken hata verdi

Kastanbolu

Kilopat
Merhabalar, 65C ve 88C VRAM ile RX 5600XT mining yapıyorum.
İlk defa oldu takılırken bir anda ekran gitti aha dedim kart öldü.
Tekrar geldi sürücü zaman aşımı hatası diye bir bildiri geldi sonra bütün ayarlarımı sıfırlamıştı,
Mining kapattım biraz takıldım orada burada tekrar gitti dedim bu sefer kesin öldü,
Ama gene bir şey olmamıştı 800v 1500MHz ve VRAM en yüksek ayarda kullanıyorum bundan dolayı oldu diyeceğim ama bayağıdır kullanıyordum.
Voltajdan dolayı mı oldu yoksa kart sinyal mi veriyor sizce?
Bu arada 3.5 4 aydır mining yapıyorum kart yeni 8 aylık falan.

Son düzenleyen: Moderatör:
Overclock ayarından dolayı. Farklı bir ayarla tekrar dene. Kart yaptığın voltaj ayarından memnun değil.
Benim de ilk aklıma o geldi, çok az güç çekiyor ondan dolayı yaptım tek tek denemiştim kaç aydır 0 problem vardı.
Sürücü sürümü kaç? Böyle olması normal, korkmanıza gerek yok. Ayrıca kartın ayarları biraz kötü.
Kötü olması ne gibi sorunlar çıkartır?
2 ay aralıksız bu ayarda çalıştırdım bugün sürücü zaman aşımı verdi.
Yeni güncelleme gelmiş ondan alakalı da olabilir mi acep.
0.8 V'ta 1500 MHz fazla gelmiş olabilir.

Zamanla kartın OC kapasitesi düşer.
Yok be kral düşmesi ne alaka onu anlamadım?

Kötü olması ne gibi sorunlar çıkartır?
2 ay aralıksız bu ayarda çalıştırdım bugün sürücü zaman aşımı verdi.
Yeni güncelleme gelmiş ondan alakalı da olabilir mi acep.
Olabilir. 700 mV-1200 MHz GPU Clock-1820 MHz VRAM Clock yaparsan daha iyi olur. Bunun için bir rehberim var, ona göz atabilirsin. Daha çok kazar, daha az güç harcar ve daha az ısınır kart.

Yok be kral düşmesi ne alaka onu anlamadım?
Mesela benim Vega 64 kart 4 ay boyunca 1050 mV 1600 MHz'de 4 ay boyunca çalıştı. Ama geçen ay ara sıra çökmeye başlamıştı. Artık 1050 mV 1580 MHz'de stabil çalışıyor.

Diğer bir örnek ise işlemcim. İlk aldığımda 1.4V 4.2 GHz OC çalışıyordu şimdi 4 GHz bile çalışmıyor. 3.8 GHz 1.35V çalışıyor şimdi.

Max 800V düşürebiliyorum, 1200 ile 1500 aynı sıcaklıkta Max. 1 derece fark ediyor diye böyle kullanıyordum.
Bir program ile minimum değeri değiştirebiliyorsunuz. 800 V olsa duramazsınız, 800mV'tur o. 1200 ile 1500 arası bir derece fark ediyor ama boşa elektrik harcar GPU. GPU'ya ihtiyaç yok kazım yaparken. O yüzden kısabildiğiniz kadar kısmanız lazım.

Mesela benim Vega 64 kart 4 ay boyunca 1050 mV 1600 MHz'de 4 ay boyunca çalıştı. Ama geçen ay ara sıra çökmeye başlamıştı. Artık 1050 mV 1580 MHz'de stabil çalışıyor.

Diğer bir örnek ise işlemcim. İlk aldığımda 1.4V 4.2 GHz OC çalışıyordu şimdi 4 GHz bile çalışmıyor. 3.8 GHz 1.35V çalışıyor şimdi.
O ekran kartı sürücülerinden dolayı oluyor ufak farklılıklar.

Geri
Yukarı