Ekran kartı öncekinden kötü çalışıyor

Timur Özcan

Kilopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: ASUS Prime A320M-K
İşlemci: AMD Ryzen 5 5500
RAM: GSkill Ripjawvs 8GB 3600 MHz x2
ROM 1 (C:): SanDisk SSD Plus 240GB (SSD)
ROM 2 (D:): Toshiba DT01ACA100 1TB (HDD)
Ekran Kartı: MSI RX 460 2GB OC
Kasa: Power Boost VK-G3621C
PSU: Corsair CV550 550W 80+ Bronze
Meslek
Öğrenci
İyi sosyaller! 1 hafta önce sahibinden üzerinden 1100TL'ye MSI RX 460 almıştım. Bugün kargo geldi ve ben de Vega 3 dahili ekran kartını kullanan bilgisayarıma monteledim ve çalıştırdım. Ürünü kontrol ettim, dışta herhangi bir hasar yok, GPU-Z'den çakma olmadığını gördüm ve AMD'nin programından da fan RPM'ini ve sıcaklığını ölçtüm, sonuçlar iyiydi. Fakat en basitinden CS:GO'da Vega 3 ekran kartıyla 120-200FPS aldığım maçta bu ekran kartıyla 80-100FPS arası gördüm. Aynı şekilde MTA gibi basit bir oyunda bile hafif hafif kasıyordu sanki. Hani olur ya fareyi tam tur döndürürsün ve kamera açısı akıcı bir şekilde dönmez de birkaç milisaniye kasmalarla döner, ondan işte. Benchmark sonuçları ise RX 460'ın Vega 3'ten %250 mi ne daha iyi olduğunu söylüyordu ki zaten RX 460'ın Vega 3'ten iyi olduğu tartışılmaz bir gerçek. Bu kasmaların sorunu ne, 3000G işlemcim ile darboğaz mı yapıyor? Sanmıyorum 3000G GTX 1050'yi bile kaldıran bir işlemci, RX 460 ile darboğaz yapması mümkün değil diye düşünüyorum, fikir ve önerilerinizi bekliyorum.

Oyunlara gene işlemci üzerindeki grafik birimi ile giriyor olabilir misin?
İyi de monitör ekran kartına bağlı, dediğim gibi sistem ayarlarında olsun AMD olsun GPU-Z olsun her programda ekran kartının doğruluğunu teyit ettim ve Aygıt Yöneticisinde Vega 3 yok RX 460 var sadece ve sadece. Yani bilgisayar şu an Vega3'ü RX 460 takılı olduğu için görmezden geliyor öyle bir şey olmasının imkanı yok.

Güncel sürücüyü(WHQL yazan) yükledin mi ?
Aygıt Yöneticisinden güncelle dediğimde en güncelinin yüklü olduğunu söyledi ama siz yine de atar mısınız? Nereden yükleyebilirim?

Geri
Yukarı