Çözüldü Ekran kartı oyun dışı %50 kullanımda

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

afraz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, ekran kartı kullanımı gözüme çarptı'da. Boşta ( arkada Wallpaper Engine, translucenTB, Steam, kulaklık mouse driver, Riot istemcisi açık ) genelde 0 dereceyken 2-3 saniyeliğine kullanım artıyor 35 - 40 bazen de 60'ları buluyor ama sonrasında 0'a geri düşüyor. Acaba virüs tarzı bir şey olabilir mi? Şu anda bayağıdır yüzde 0-1-2'de devam ediyor. Genel olarak 0 da gözükse sürücüden takip ettiğimde bazen kullanım artıyor. Acaba virüs var mı diye Malwarebytes ile taradım bir sonuç çıkmadı.

1697932354737.png

1697932426627.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Görev yöneticisinde işlemlerde GPU kullanımı sütununu aktif edip büyükten küçüğe sıralayarak neyin kullanıma sebep olduğunu görebilirsiniz. Ben söyleyeyim, sebeplerinden birisi Wallpaper Enginedir, o program sadece bir video kaydını arka plan yapmakla kalmıyor aynı zamanda kullandığınız arka plana göre 3D çizimlerde yapıyor ekrana, oyunlardan farksız bir şekilde ekran kartı kullanıyor yani.
Merhaba, ekran kartı kullanımı gözüme çarptı'da. Boşta ( arkada Wallpaper Engine, translucenTB, Steam, kulaklık mouse driver, Riot istemcisi açık ) genelde 0 dereceyken 2-3 saniyeliğine kullanım artıyor 35 - 40 bazen de 60'ları buluyor ama sonrasında 0'a geri düşüyor. Acaba virüs tarzı bir şey olabilir mi? Şu anda bayağıdır yüzde 0-1-2'de devam ediyor. Genel olarak 0 da gözükse sürücüden takip ettiğimde bazen kullanım artıyor. Acaba virüs var mı diye Malwarebytes ile taradım bir sonuç çıkmadı.

Eki Görüntüle 1985739

Eki Görüntüle 1985740

Wallpaper Engine ekran kartını kullanır kapat onu ve diger programları hala aynıysa miner bulaşmış olabilir.

Görev yöneticisinde işlemlerde GPU kullanımı sütununu aktif edip büyükten küçüğe sıralayarak neyin kullanıma sebep olduğunu görebilirsiniz. Ben söyleyeyim, sebeplerinden birisi Wallpaper Enginedir, o program sadece bir video kaydını arka plan yapmakla kalmıyor aynı zamanda kullandığınız arka plana göre 3D çizimlerde yapıyor ekrana, oyunlardan farksız bir şekilde ekran kartı kullanıyor yani.

Çözüm
Görev yöneticisinde işlemlerde GPU kullanımı sütununu aktif edip büyükten küçüğe sıralayarak neyin kullanıma sebep olduğunu görebilirsiniz. Ben söyleyeyim, sebeplerinden birisi Wallpaper Engine'dir, o program sadece bir video kaydını arka plan yapmakla kalmıyor aynı zamanda kullandığınız arka plana göre 3D çizimlerde yapıyor ekrana, oyunlardan farksız bir şekilde ekran kartı kullanıyor yani.

Yorumlarınız için teşekkürler, GPU kullanımını nasıl aktif ediyoruz? Windows 11'e yeni geçtim 2 hafta oldu.

Yükseliş anlık oluyor mining olsa sürekli %50 %60'larda gezmez mi? Bir anda yükseliyor 2-3 saniye sonra 0'a düşüyor. Belkide mining böyledir pek bilgim yok mining ile alakalı.

Geri
Yukarı