RX 570 ekran kartı boştayken %75 kullanımda

Furkan1071

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhaba, ekran kartım RX570, uzun zamandır bu tür bir sorunla karşılaşmadım, son günlerde dikkatimi çekti. Görev yöneticinden baktım kullanım %75 olarak görünüyordu. Arka planda da çalışan bir şey yoktu. Hatta bilgisayarı açıp birkaç dakika öyle bırakmıştım tamamen boştaydı yani bilgisayar. Kaspersky ile tam sistem taraması yaptım bir sorun çıkmadı. Bu neden olabilir, nasıl çözebilirim? Kartın sıcaklığı boştayken 50-55 derece arasında. Bir çözümü var mı?

Görev yöneticisinde gpu kullanımına göre ekran görüntüsü atın ki bakalım.

Görev yöneticisinde gpu kullanımına göre ekran görüntüsü atın ki bakalım.
1696855953186.png

O bölüm yok o yüzden onu atamadım Eki Görüntüle 1972402

Arkada animasyonlu bir program açıksa ekran kartı belki 5000 FPS vermek için gücünü çok kullanır, aynı ekran kartı bende de var fakat şu ana dek masaüstündeki en çok kullanım %16 idi.

1696878958253.png

Edit: Driver sanırım güncel değil, ayın 31'inde yeni güncelleme var bir güncelleyin belki ondandır.

Arkada animasyonlu bir program açıksa ekran kartı belki 5000 FPS vermek için gücünü çok kullanır, aynı ekran kartı bende de var fakat şu ana dek masaüstündeki en çok kullanım %16 idi.

Eki Görüntüle 1972410

Edit: Driver sanırım güncel değil, ayın 31'inde yeni güncelleme var bir güncelleyin belki ondandır.
Hiçbir program açık değil hocam, dediğim gibi daha önce böyle bir şey yaşamadım. Sürücüyü güncellemiyorum 23.8.2 sürümündeyim en son 23.9.1'e güncelledikten sonra undervolt yapamaz olmuştum. Normalde şuanki sürücüde 1200mhz 960 mv kullanıyorum aylardır böyle kullanmaktayım ve bir sıkıntı yaşamadım. Sürücü güncelledikten sonra ise bu ayarlara çekemiyorum ekran kartı donuyor bilgisayarı yeniden başlatmam gerekiyor ve ayarlar sıfırlanmış oluyor.

Geri
Yukarı