Ekran kartı oyun oynarken 82 derece oluyor

Videolara bakıyorum kral 70 76 dereceye görüyor termal macun sürdüm hiç değişiklik olmadı .3000 ekran kartlarında bu ısılar normal mi onuda anlamadım
Her 3000 aynı değil. Senin RTX 3090 400 watt güç harcayan bir ekran kartı. Benim RTX 3060 mesela 170 watt'ı geçmiyor. Dolayısıyla seninki fazla ısınır.

Ekran kartım çok ısındığı için termal macun sürdüm ama herhangi bir iyileştirme ile karşılaşmadım sorun nedir?
Thermal Grizzly macun kullandım.

Hocam 85e kadar normal diye biliyorum yanlışım olmasın yine de termal macunla 10 derece düşmez benim ekran kartı 90 dereceyi gördü ama benim ekran kartı eski o yüzden önemsemedim siz yine de 85 üstü olursa bilgisayarınız kapatın ekran kartı soğusun yine açın ve grafikleri düşürebilirsiniz.

Kasaya baktım , gayet güzel hava akışı sağlayacak düzeyde ancak kasa içinde kaç adet fan var ? Kasanın camını çıkarıp 1 saat kadar oyun sonunda ekran kartı yine aynı derecelere çıkıyor mu ? Şahsen benim için kesinlikle rahat etmezdi 80 derecelerde.

Kasaya baktım , gayet güzel hava akışı sağlayacak düzeyde ancak kasa içinde kaç adet fan var ? Kasanın camını çıkarıp 1 saat kadar oyun sonunda ekran kartı yine aynı derecelere çıkıyor mu ? Şahsen benim için kesinlikle rahat etmezdi 80 derecelerde.
Solda 1 tane üste 1 tane en sağda işlemci sıvı soğutmasi var . Pek fan koyacak alan yok gibi. Cami çıkarıp uzun süreli oyun oynamadım hiç .

Solda 1 tane üste 1 tane en sağda işlemci sıvı soğutmasi var. Pek fan koyacak alan yok gibi. Cami çıkarıp uzun süreli oyun oynamadım hiç.

Şu anda havalar soğuk, tahmin ediyorum eviniz 30 derece değildir ki yaz geldiğinde 30 derecenin üzerinde olacak sıcaklıklar. Şu anda 80 derecelerde gezen ekran kartınız yaz geldiğinde ne olacak? Bence kasanın önüne içeriye hava akışı sağlayacak şekilde mümkünse 3 adet fan koymanız ve radyatör fanlarını kasanın üst kısmına montajlamanız sizi bayağı rahatlatacaktır. Kasanın önündeki fanlardan neden feragat ettiniz? Radyatörü koyacak yeriniz yok mu? Bana göre önde 3 fan, arkada 1 tahliye fanı ve radyatör fanları üstte olacak şekilde montajlanırsa 75 derecelere rahatlıkla düşersiniz. Tabii burada kullanılan fanlar büyük önem taşıyor. Ben kasayla gelen fanlardan Arctic fanlarda geçtiğimde 6-9 derece sıcaklık düşüşü gördüm yaz ortasında ki stok fanlarla bile sıcaklıklarım iyiydi.

Geri
Yukarı