Ekran kartı oyundayken Turbo yapmıyor ve düşük GPU kullanı mı?

Resul1780

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar sorunum şu benim laptopta 2 tane GPU vardı harici olan bozulunca bende dahili GPU ile kullanmaya başladım. Lakin oyundayken ekran kartı Turbo yapmıyor ve GPU kullanımı düşük olduğu için düşük FPS alıyorum. Bir de menüde GPU kullanımı artıyor acaba menüde ekran kartı daha mı çok zorlanıyor? Sistem i3 2310M işlemci HD 3000 ekran kartı 8 GB Dual Channel 666 MHz RAM oyun age of mythology extended Edition.

Dosya Ekleri

• age.png
    age.png
    616,6 KB · Görüntüleme: 34
  • age2.png
    age2.png
    1,7 MB · Görüntüleme: 34
Oyunla alakalı bir soruna benziyor. Söylenenlere göre oyunun optimizasyonu kötü, dahili ve harici grafik kartlarını rastgele kullanıyormuş ayarlardan bakmak lazımmış. Bazı grafik ayarlarını düşürmek gerekiyormuş falan. Menüde FPS değerinin uçup oyunda düşmesi de söylenmiş daha önce. Nvidia kontrol paneli varsa 3D ayarlarına bakman gerekiyor bir de dahili ve harici ekran kartı durumu için. Fazlasını bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunla alakalı bir soruna benziyor. Söylenenlere göre oyunun optimizasyonu kötü, dahili ve harici grafik kartlarını rastgele kullanıyormuş ayarlardan bakmak lazımmış. Bazı grafik ayarlarını düşürmek gerekiyormuş falan. Menüde FPS değerinin uçup oyunda düşmesi de söylenmiş daha önce. NVIDIA kontrol paneli varsa 3D ayarlarına bakman gerekiyor bir de dahili ve harici ekran kartı durumu için. Fazlasını bilmiyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aga ben harici GPU bozulunca sürücüsünde kurmadım Intel'in 3D panelinden ne yapmam gerekiyor.?

Ben harici GPU bozulunca sürücüsünü de kurmadım Intel'in 3D panelinden ne yapmam gerekiyor.?

Onu sen kurcalayıp bulacaksın benim sistemim tamamen AMD üzerine güncel durumlarını bilmiyorum Intel grafiklerinin veya Nvidia ayarlarının.

Geri
Yukarı