Z97A sistemde monitör pikselleşiyor ve mavi ekran hatası alınıyor

fleizean

Femtopat
Geçenlerde bir konu açmıştım, sorun SSD'ye format atmama rağmen mavi ekran hatasını almamdı. Bu sefer farklı bir bilgisayarda format attım aynı SSD'ye, bu sefer format atabildim, her şey güzel gitti. Bu sefer format atmadan önce karşılaştığım ekranda oluşan garip pikselleşmeler, sağa sola kaymalar vesaire yine olmaya başladı. Şüphelendiğim şey şu, anakartın SATA girişinde problem olduğunu düşünüyorum. Sayısız format atmama rağmen format atılmamış gözükmesi vesaire bu şeyi aklıma getirdi.

• Mavi Ekran Hatası: Why did my computer restart adlı hata. (Bu sorunu çözdüm, bununla alakalı bir sorunum kalmadı.).
  • Anakartım: Z97A GAMING 7.
  • Önceki Konum: Buraya tıklayıp gidebilirsiniz.

Öncelikle yaptıklarımı belirteyim, sizin de fikirlerinizi alıp sorunun hangi donanım parçasında olduğunu bulmam gerek.

1- Ekran kartını çıkardım, ekran kartıyla alakalı bir sorun değil.
2- Anakart ile görüntü almayı denedim yine aynı sorun devam etti.
3- SSD'yi farklı bir bilgisayarda denediğim için SSD'de sorun olduğunu düşünmüyorum.

Video:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınızın modeli nedir?

Gördüğüm kadarıyla SSD ve ekran kartı ile ilgili bir sorun değil. Dahili GPU ile de görüntü alıp denemişsiniz. Buradan yola çıkarak PSU kaynaklı bir sorun olma ihtimali düşüyor. Geriye bellekler ve anakart ihtimali kalıyor. Hatırladığım kadarıyla anakartınız çift BIOS içeriyor yedek BIOS'a geçip denediniz mi? Denediyseniz ve sorun devam ediyorsa biraz daha uzman birinin görüşlerini almak gerek. Merak içinde takip edeceğim konuyu. Geçmiş olsun bu arada. Umarım düşük maliyetle çözülür sorununuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı