Ekran kartı pin girişinde kırmızı ışık yanıp sönüyor

ll BLooD ll

Decapat
Daha fazla  
Oyun oynarken ekran kartı pin girişinin olduğu yerde kırmızı ışık yanıp sönüyor. Bilgisayar kendi kendini resetliyor. Bunu bazen 10 dakika içinde bazen 2-3 saatte bir yapıyor. Pin girişlerini değiştirmeyi denedim çözüm olmadı. Oyun içerisinde MSI Afterburner ile GPU voltaj değeri 1.075v-1.081v arasında gidip geliyor. Ekran kartım RTX 3060 ve Thermaltake 650W PSU ile yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. Güç kaynağı mı bozuk acaba bilenler aydınlatırsa çok sevinirim. Resimleri aşağıya ekledim. İyi Sosyaller.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    25,7 KB · Görüntüleme: 103
  • Adsız1.jpg
    Adsız1.jpg
    20,4 KB · Görüntüleme: 94
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    1,4 MB · Görüntüleme: 89
  • Adsız3.jpg
    Adsız3.jpg
    70,8 KB · Görüntüleme: 127
Son düzenleyen: Moderatör:
Aklında bulunsun hocam. Bilgisayara güç veren priz topraklı priz olmalı ve bilgisayar dışında herhangi bir elektronik ürünü üçlüyle vs o prize takmamalısın. Ben PC'nin bağlı olduğu priz üçlüsüne elektrik süpürgesi taktım, PC kendini resetledi ve ekran kartının güç ışıkları yanıp sönmeye başladı. Zarar vermemek adına buna da dikkat edebilirsin.

Hocam ben de 3060 kullanıyorum. 10-15 günde bir aynı ışık bende de yanıyor. Kendi kendine sönüyor bir süre sonra, sönmezse de güç kaynağının şalterini açıp kapattığımda kapanıyor yine.

Bu ışık, herhangi bir problem olduğunu göstermek için var elbette. Ancak forumlarda okuduğum kadarıyla "random" bir şekilde yandığını düşünen insanların sayısı da epey fazla.

Hocam ben de 3060 kullanıyorum. 10-15 günde bir aynı ışık bende de yanıyor. Kendi kendine sönüyor bir süre sonra, sönmezse de güç kaynağının şalterini açıp kapattığımda kapanıyor yine.

Bu ışık, herhangi bir problem olduğunu göstermek için var elbette. Ancak forumlarda okuduğum kadarıyla "random" bir şekilde yandığını düşünen insanların sayısı da epey fazla.
Sistem kendini resetliyor, ışık hızlıca yanıp sönüyor. Özellikle bunu gpu kullanımında oyun oynarken yapıyor hocam.

Sistem kendini resetliyor, ışık hızlıca yanıp sönüyor. Özellikle bunu gpu kullanımında oyun oynarken yapıyor hocam.
O hâlde sizin diğer arkadaşların da söylediği gibi PSU tarafında bi değişime gitmeniz gerekli gibi görünüyor hocam. Geçmiş olsun

Yeni konular

Geri
Yukarı