Ekran kartı piyasası nasıl olur?

Bütçe
12000 TL
Evet katılıyorum sana ama zaman zaman güzel fiyatlar olabiliyor ama bilindik markalar için bu daha az Asus,Msi,Gigabyte dışında iyi olan markalara yönelirseni bulabilirsiniz.
Asus marka hiçbir ürün almayı düşünmüyorum. Markayı kötülememek adına konu açmadan degineyim; Tuf serisi vg279q1r 1080p bir monitör aldım Nisan ayında. Haziran ayında paneli bozuldu. Ekranın yarışı simsiyah oldu. Açtığım konularda bu soruna değindim ama çözümü yok. Servise yolladım. Paneli değiştirdiler. Para iadesi istedim vermediler. Üstelik bana hiçbir şekilde ulaşıp bilgilendirme de yapmadılar ve panel değiştikten sonra çamur gibi bir görüntüye sahip oldu monitör. Resmen paramı çöp ettiler. Şuan elimde Asus marka 3050 var. Fan hızlarını arttirdigimda aynı Amd ekran kartlarında olduğu gibi sesler gelmeye başladı. Oysaki fan hızını yalnızca %5 artırdım. Üstüne birde texture adında oyun içinde hatalarla karşılaşıyorum. Beyaz ışıklar yanıp sönüyor oyunun belli bölgelerinde. Anakartim da Asus. Bakalım o ne zaman patlak verecek. Asus isimden ibaret rezil bir marka. Rog serisini bilemem ama Tuf veya muadili Asus hiçbir ürün kullanmam artık.

Asus marka hiçbir ürün almayı düşünmüyorum. Markayı kötülememek adına konu açmadan degineyim; Tuf serisi vg279q1r 1080p bir monitör aldım Nisan ayında. Haziran ayında paneli bozuldu. Ekranın yarışı simsiyah oldu. Açtığım konularda bu soruna değindim ama çözümü yok. Servise yolladım. Paneli değiştirdiler. Para iadesi istedim vermediler. Üstelik bana hiçbir şekilde ulaşıp bilgilendirme de yapmadılar ve panel değiştikten sonra çamur gibi bir görüntüye sahip oldu monitör. Resmen paramı çöp ettiler. Şuan elimde Asus marka 3050 var. Fan hızlarını arttirdigimda aynı Amd ekran kartlarında olduğu gibi sesler gelmeye başladı. Oysaki fan hızını yalnızca %5 artırdım. Üstüne birde texture adında oyun içinde hatalarla karşılaşıyorum. Beyaz ışıklar yanıp sönüyor oyunun belli bölgelerinde. Anakartim da Asus. Bakalım o ne zaman patlak verecek. Asus isimden ibaret rezil bir marka. Rog serisini bilemem ama Tuf veya muadili Asus hiçbir ürün kullanmam artık.
Dediklerinin çoğuna katılıyorum bilindik ve iyi markalar olmakla beraber çokta abartıldığı gibi kartlar yapmıyorlar. Senin şanssızlığın olmuş her marka için benzer sorunlar çıkabilir elektronik işi biraz şans işi. Amd kartların yaptığı sesler derken ne demek istediğinizi anlamadım fan sesleri amd yada nvidia diye ayrılmaz çip satan marka ile alakası yoktur ve her marka için coil riski vardır. Şuan kullandığım kart XFX markalı şuana kadar kullandığım en sessiz kart ama buda biraz şans XFX markasının da coil sorunu çıkan kartları vardır.

Bozulan panel ile aynı özellikte SIFIR ! panel takıldığına emin misiniz ? Servis takılan panelin ne olduğunu yazmadı mı ? Eğer görüntü kötüyse servisi tekrar çağırın eskisi gibi görüntü yok panelin hangi panel takıldığını sorun ? Olmadı Tüketici Haklarına başvurun süreç uzun olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı