Ekran kartı piyasası nasıl olur?

Bütçe
12000 TL

uk2727

Decapat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Yakın zamanda bir ekran kartı almayı düşünüyorum. 3060 Ti 3070 veya 3070 Ti var aklımda. (evet NVIDIA odakliyim). 650W bir PSU'ya ve i5 12400F'e sahip olduğum için 3070 Ti pek uygun gelmiyor şimdilik. Yani 3070 daha ideal benim için. Ayrıca 2K bir monitöre sahibim.
3060 Ti 10-12K, 3070 ise 12-14K arasında değişiyor fiyatlandırma olarak. Bugün de NVIDIA yeni 4000 serisi ekran kartlarını duyuracak. Sizce bu yenilik 3060 Ti 3070 gibi ekran kartı fiyatlarina yansır mı? Beklenmeli mi yoksa 12K gibi bir fiyat RTX 3070 (INNO3D) için ne kadar ideal olur?

Sistem:
i5 12400F / 650W Bronze / Crucial P5 1TB SSD / 8x2 RAM / LG 27GP83b 2K monitör / RTX 3050.

Alakamız olmayan şey bizim ekonomimize yansıyor kulağa saçma geliyor.
Bence düşmez yükselmeye devam ediyor cünkü 300TL düşüş olsa 3 gün sonra 500TL zam oluyor.

Senin alakan yok ama üretilen parçaların alakası var sorun burada zaten :D Tayvan, Çin, ABD gibi ülkeler bu konularda at koşturuyor onların ülkesindeki herhangi bir sorun mesela Tayvan işgali veya başka bir şey tabii ki piyasayı olumsuz etkileyecek.

BTC vs gibi kripto paralar çakıldığından ve mining eskisi gibi olmadığından satışlar pek iyi gitmiyor. NVIDIA raporlarında satışlara bakabilirsiniz. E bir de bunun üstüne yeni kart duyurdular 4K serisini. Düşer diye düşünüyorum ben

Ethereum madenciliği bitti diye duydum , piyasayı biraz etkileyebilir diye düşünüyorum.

Kazılacak tek coin Ethereum olmadığı için madencilik tam anlamıyla bitmedi çünkü kazılacak tek coin o değildi ama şu anda karlı bir iş dğeil.
Ben zaten bitti demedim ki sadece piyasayı etkileyebilir dedim. Dediğiniz doğru tabi ki de madencilik tam anlamıyla bitmedi bence bitmesi de zor. Başka coinin madenciliğini yaparak da ethereum kazılabilen sistemler var sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı