INNO3D GeForce RTX 3070 4X ekran kartı nasıldır?

EmreKara.

Hectopat
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Yazılım Geliştiricisi
Merhabalar başlıkta da yazdığım linkteki INNO3D RTX3070 iCHILL X4 8 GB 256Bit GDDR6 ekran kartını 6584 TL'ye sipariş verdim. Sizce kart nasıldır? 4 adet fanı mevcut, onun yanı sıra ARGB aydınlatmalı var. Eksi olarak söyleyebileceğim videolardan izlediğim kadarıyla arka koruması plastikten yapılmış. Bu bir eksi midir? Lütfen kullanan ya da tecrübeli arkadaşlar aydınlatabilir mi beni? En kötü iptal ederiz artık. Bir diğer sorum ise bende 600W 80+ Aerocool Cylon güç kaynağı var, işlemci olarak Ryzen 5 3600X aldım. Sizce sistem güç tüketimi olarak bir sorun yaşar mıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

1608241624399.png

GPU Özellikleri
CUDA Çekirdekleri: 5888
Boost Hızı (MHz): 1785

Bellek Özellikleri:
Bellek Hızı: 14Gbps
Bellek Miktarı: 8GB GDDR6
Bellek Arayüzü: 256-bit
Bandwidth (GB/sec): 448
Bus Desteği: PCI-E 4.0 X16

Desteklenen Özellikler
Real-Time Ray Tracing
NVIDIA GeForce Experience
NVIDIA Ansel
NVIDIA Highlights
NVIDIA G-SYNC™-Ready
Game Ready Drivers
Microsoft DirectX12 Ultimate
Vulkan API
OpenGL 4.6

RGB Programmable RGB: Aura Sync, Mystic Light, RGB Fusion

Bağlantılar: HDMI 2.1, 3x DisplayPort 1.4a

Boyutlar
Uzunluk:300mm
Yükseklik: 135mm
Genişlik: 3-slot

Minimum Gerekeb Güç Kaynağı(W): 650W
Güç Bağlantısı: 8+8 pin

Son düzenleyen: Moderatör:
Açıkçası seksi bir kart, en kaliteli marka değil ama 6500TL iyi gibi, henüz bir sorununu da görmedim, duymadım. Arka plakanın plastik olması sadece süs anlamına geliyor, metal olmadığı için bir pasif soğutma yapmıyor, ama tabii bu kartı kötü yapan bir etken değil.

Merhabalar başlıkta da yazdığım linkteki INNO3D RTX3070 iCHILL X4 8 GB 256Bit GDDR6 ekran kartını 6584 TL'ye sipariş verdim. Sizce kart nasıldır? 4 adet fanı mevcut, onun yanı sıra ARGB aydınlatmalı var. Eksi olarak söyleyebileceğim videolardan izlediğim kadarıyla arka koruması plastikten yapılmış. Bu bir eksi midir? Lütfen kullanan ya da tecrübeli arkadaşlar aydınlatabilir mi beni? En kötü iptal ederiz artık. Bir diğer sorum ise bende 600W 80+ Aerocool Cylon güç kaynağı var, işlemci olarak Ryzen 5 3600X aldım. Sizce sistem güç tüketimi olarak bir sorun yaşar mıyım? Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Eki Görüntüle 787045

GPU Özellikleri
CUDA Çekirdekleri: 5888
Boost Hızı (MHz): 1785

Bellek Özellikleri:
Bellek Hızı: 14Gbps
Bellek Miktarı: 8GB GDDR6
Bellek Arayüzü: 256-bit
Bandwidth (GB/sec): 448
Bus Desteği: PCI-E 4.0 X16

Desteklenen Özellikler
Real-Time Ray Tracing
NVIDIA GeForce Experience
NVIDIA Ansel
NVIDIA Highlights
NVIDIA G-SYNC™-Ready
Game Ready Drivers
Microsoft DirectX12 Ultimate
Vulkan API
OpenGL 4.6

RGB Programmable RGB: Aura Sync, Mystic Light, RGB Fusion

Bağlantılar: HDMI 2.1, 3x DisplayPort 1.4a

Boyutlar
Uzunluk:300mm
Yükseklik: 135mm
Genişlik: 3-slot

Minimum Gerekeb Güç Kaynağı(W): 650W
Güç Bağlantısı: 8+8 pin
Palit Gamerock varken almam ama iyi sayılır, alınabilir.

Arka plakanın plastik olmasının bir sorun yaşatacağını sanmam. Bu tarz modeller var herhangi bir eksikliğinin olduğunu duymadım. Ekran kartının kötü olduğunu düşünmüyorum, tabi ben olsam Palit Gamerock alırdım bence daha güzel tasarımı, Telegram grubunda da söyledim bunu. :D PSU’nun bir sorun çıkaracağını sanmam ama bundan sonra upgrade etmeniz gereken ürünler arasında ilk sırada PSU olsun bence. Kaliteli bir 750W alırsanız hem ileriye dönük olur hem de kafanız rahat olur.

Bence güç kaynağınızı satıp yeni kaliteli en az 650W güç kaynağı alın bu sisteme yazık etmeyin sonra.

Hocam haklısınız birçok kişi yetebileceğini söyledi yetmez ise zaten sağlam bir güç kaynağına geçiş yapacağım ama şu anlık bakalım bir takalım görelim ne olacağını.

Yeni konular

Geri
Yukarı