Ekran kartı piyasası ne zaman düzelir?

Ülkemizde saçma sapan fiyatlardan ötürü pc oyunculuğu ölüyor yavaşça.Ne ekran kartı piyasasının ne de pc piyasasının düzeleceğini sanmıyorum.Çözümün nispeten xbox tarafında olduğunu düşünüyorum.

Kartlar zaten az üretiliyor çip sıkıntısından dolayı. Üretimin talebi karşılamamasının yanında birde yurtdışında daha fabrika çıkışında madencilerin bu kartları toptan aldıklarını biliyoruz. Birde üstüne karaborsacılar var. Haliyle piyasaya çok az miktarda kart kalıyor. Onların çok az bir kısmı Türkiye'ye geldiğini düşünürsek ve meşhur vergilerimizi de üstüne katarsak biraz zor düzelmesi.

10.000 TL bütçem var. Ryzen 7 5800X'li sistemime RTX 3070 Ti veya RTX 3060 Ti falan almak istiyorum fakat hiçbir yerde bulamıyorum bu fiyata. Bu fiyatı hakettigini de düşünmüyorum. Sizce bu fiyatlar ne zaman normale doğru döner? Bu ekran kartlarıyla kazılan coinlerin mi düşmesi lazım, sizce ne zamana kadar beklemeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
10.000 TL bütçem var. Ryzen 7 5800X'li sistemime RTX 3070 Ti veya RTX 3060 Ti falan almak istiyorum fakat hiçbir yerde bulamıyorum bu fiyata. Bu fiyatı hakettigini de düşünmüyorum. Sizce bu fiyatlar ne zaman normale doğru döner? Bu ekran kartlarıyla kazılan coinlerin mi düşmesi lazım, sizce ne zamana kadar beklemeliyim?
Yakın zamanda düşmez. Coinlerdeki düşüş de hemen etki etmiyor ethereum çok düştü ama fiyatlar değişmedi mesela. O bütçelere o kartlar zor 3060 anca bulabilirsin muhtemelen. Veya Amazon japonyadan kart bakıcaksın mesela geçen 6600xt indirimdeydi 7800 e filan geliyordu sanırım. (Kargoyla filan düz 69 bin yen gibi bir şey artık şuan ki kur ile ne yapıyorsa)

Geri
Yukarı