Ekran kartı piyasası ne zaman düzelir?

Ekonomi ilgi alanımdır, öyle profesyonel falan değil 16 yaşındayım ve öylesine seviyorum benim tahminim yıl sonunda dolar 9 TL'yi bulabilir en az. Bunu izlediğim kanallarda doğruluyor bazıları da düşecek diyenler çok az sayıda kitle var zaten ülke ekonomisinin gidişatı belli hiç umutlanmayın bu salgın döneminde çip krizleride az çok var fiyatlar azalmaz gittikçe artarak fark atlatabilirler "yatırım tavsiyesi değildir sadece kendi düşüncemdir"

Ekran kartı piyasası mevcut ekonomik şartlardan ötürü ülkemizde kolay kolay düzelmeyecek.

Mining mevzusu sadece Ethereum'dan ibaret değil o olmazsa başka coinler var ve bir şekilde para kazandırıyor.

Peki ne yapacağız kampanya, indirim dönemi, lansman çıkış fiyatları takip edeceğiz tek seçenek bu.

6600 XT çıkış günü 3800'den satıldı bu ekonomik şartlarda taksitle alınacağını düşünürsek çok çok uygundu.

Şu an fiyatlar hızla düşüyor. Tahminimce en geç ekim sonu veya kasım başı gibi fiyatlarda üst düzey düşüşler olacak ve 2022 ilk çeyreğin sonunda eski fiyatlara çok yakın bir fiyata düşeceğini düşünüyorum. Tabi ki bu sürede dolar kurunda anornal bir artış olursa bildiğiniz gibi sevgili satıcılar fiyatları haddinden fazla yükseltiyor. Dolar kuru yükselse bile genel olarak RX 6800 XT ekran kartını 9.000 - 10.000 TL arası RTX 3080 ekran kartını ise 11.000 TL - 12.000 TL arası rahat bulunacağını düşünüyorum. Kaynak 4 aydır piyasayı takip edip fiyatları yakından incelemeler sonucu oluşturduğum tahminlerine dayalı bir sonuçtur. Yatırım tavsiyesi değildir.

Şu an fiyatlar hızla düşüyor. Tahminimce en geç ekim sonu veya kasım başı gibi fiyatlarda üst düzey düşüşler olacak ve 2022 ilk çeyreğin sonunda eski fiyatlara çok yakın bir fiyata düşeceğini düşünüyorum. Tabi ki bu sürede dolar kurunda anornal bir artış olursa bildiğiniz gibi sevgili satıcılar fiyatları haddinden fazla yükseltiyor. Dolar kuru yükselse bile genel olarak RX 6800 XT ekran kartını 9.000 - 10.000 TL arası RTX 3080 ekran kartını ise 11.000 TL - 12.000 TL arası rahat bulunacağını düşünüyorum. Kaynak 4 aydır piyasayı takip edip fiyatları yakından incelemeler sonucu oluşturduğum tahminlerine dayalı bir sonuçtur. Yatırım tavsiyesi değildir.
Yeni ekran kartları piyasaya sürülmeyecek mi? Şahsen benim gidipte bir ekran kartına 4-5 bin TL verecek durumum yok.

Bende bunları anlamıyorum işte, çıkar şöyle kartları piyasayı tekrar canlandır. Satış rekorları kırar. AMD tarafından asla beklemiyorum doğrusu, adamlar APU çıkarıp alt seviye ekran kartını öldürüyor.

Ben 2020 Kasım ayında tüm şansımı kullanmışım sanırsam, vatan'dan 5600'a Gaming X Trio 3060 Ti almıştım :D ona pahalı diyordum, en son baktığımda 17K falandı.. Fişi duruyor hatıra olarak saklıyorum.

Ha bu arada genel tekrardan baktım da, fiyatları biraz düşmüş 10K'ya falan 3060 alınıyor. İyi bari. MSI 3080 17K olmuş. Sanırsam fiyatlar düşmüş.
Ben 2020 Kasım ayında tüm şansımı kullanmışım sanırsam, vatan'dan 5600'a Gaming X Trio 3060 Ti almıştım :D ona pahalı diyordum, en son baktığımda 17K falandı.. Fişi duruyor hatıra olarak saklıyorum.

Ha bu arada genel tekrardan baktım da, fiyatları biraz düşmüş 10K'ya falan 3060 alınıyor. İyi bari. MSI 3080 17K olmuş. Sanırsam fiyatlar düşmüş.
Eki Görüntüle 1136250
Çarşamba günü aldım fiyat bu dostum

Dosya Ekleri

• D420888D-77B9-4E86-9A5F-E2C8AC6A641D.jpeg
    D420888D-77B9-4E86-9A5F-E2C8AC6A641D.jpeg
    33,3 KB · Görüntüleme: 31
Son düzenleme:

Geri
Yukarı