Ekran kartı piyasası haziran sonunda düzelir mi?

LETHARGIC

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar mayıs sonunda RTX kartları yenileniyormuş. Piyasa haziran sonunda tam düzelir, oturur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ethereum bitti, tükendi. Üstüne HDD/SSD Mining'i başladı. Ağustos ayı gibi normal fiyatlara gelir kartlar.

Ortada biten ya da tükenen bir durum göremiyorum. 1,5 - 2 ay öncesi duruma geldi diye bittiğini düşünmek saçmalık olur. Kartların tek problemi mining için alınması değil çip ve üretim sorunlarının yanı sıra yaşadığımız korona durumu NVIDIA dahi 2022 başlarında durumun çözüleceğini umarken ağustos ayında düzeleceğini ummak düşüncesizce iyimserlik gibi geliyor.

Son düzenleme:
Ortada biten ya da tükenen bir durum göremiyorum. 1,5 - 2 ay öncesi duruma geldi diye bittiğini düşünmek saçmalık olur. Kartların tek problemi mining için alınması değil çip ve üretim sorunlarının yanı sıra yaşadığımız korona durumu NVIDIA dahi 2022 başlarında durumun çözüleceğini umarken ağustos ayında düzeleceğini ummak düşüncesizce iyimserlik gibi geliyor.
Çip, üretim sorunu var diyen kafa, bu durumları fırsata çevirip daha fazla para kazanmaya çalışacak kafa. Serbest piyasa ekonomisi :). Yalnız bu işi ekran kartı üretimini elinde tutan iki firmadan biri yapmaz ise, yapan firmaya yazık olur. Fiyatlar düşmezse danışıklı dövüş yaptıklarını gösterir. Hikaye anlatmasınlar kimseye.
He de geç. :D

Geri
Yukarı