Ekran kartı piyasası ne zaman düzelir?

1- ekran kartı satan firmalar peynir ekmek gibi bu fiyatlardan bile satıyorlar. Niye diğer kullanıcılar umurlarında olsun? (kısa vadede)
2- mining işinin bitmesi 5-10 seneyi bulur bence.
3- farklı bir strateji bulunana kadar fiyatlar düşmeyecek bence. Stok falan hikaye. Adamlar 1 liralık şeyi 5'e satıyorlar. Niye bunu değiştirsinler ki?
4- bir ihtimal de yeni bir rekabetçi firmanın çıkması olabilir. Ama ne kadar mümkün?

Bence sonraki milenyuma kadar sürer. Üreticilerin de çok hoşuna giden bir durum değil. Mining yüzünden garantiye gelen kart sayısı artıyor ve harcadıkları kaynaklar artıyor.

Merhabalar arkadaşlar. Yaza doğru ekran kartı bulabilirsem bilgisayar toplayacağım. Bu stok sorununun ne zaman düzeliceği hakkındaki fikirlerinizi alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar arkadaşlar. Yaza doğru ekran kartı bulabilirsem bilgisayar toplayacağım. Bu stok sorununun ne zaman düzeliceği hakkındaki fikirlerinizi alabilir miyim?
Hocam sahibindende görüyorum bir sürü rig satışa çıkarılmış. Etherium 2.0 dan dolayı olduğunu düşünüyorum. 2. el piyasası rahatlıyacaktır tahminimce ama tam emin değilim. 0 cihazlar hakkında bir şey diyemem onlar AMD ve NVDİA'nın üretimine bağlı. Dediğim gibi kesin emin değilim tahminlerim bu yönde Temmuz gibi umarım rahatlar.

Stok sorunu düzelse bile fiyatlara çok aşırı yansımayabilir en azından bizim için böyle olacağını düşünüyorum. Malum bizde fiyat artar ama düşmez 😅 Bize gelene kadar gene bişeyler girer araya.

Hocam sahibindende görüyorum bir sürü rig satışa çıkarılmış. Etherium 2.0 dan dolayı olduğunu düşünüyorum. 2. el piyasası rahatlıyacaktır tahminimce ama tam emin değilim. 0 cihazlar hakkında bir şey diyemem onlar AMD ve NVDİA'nın üretimine bağlı. Dediğim gibi kesin emin değilim tahminlerim bu yönde Temmuz gibi umarım rahatlar.
O riglerdeki kartların tanesi piyasada 5k rigde 7k. Kardan kar etmeye çalışıyorlar normal o durum.

Ethereum 2.0 ile madenciliğin biteceğini söylediler ve bu güncellemenin de 2021 Temmuz'da olacağını söylediler. Bana kalırsa madencilik yazın bitse bile normal fiyatlardan ekran kartı bulabileceğimiz günler en az 2022 sizce ne zaman düzelir? Veya fiyatlar dolara bakıldığı zaman arttığı için eski fiyatlarının ne kadar üstüne satılır?

Screenshot_1.png

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı