Ekran kartı saat hızı düşürmek mantıklı mı?

kuanbey

Hectopat
Makaleler
2
Radeon 540X ekran kartım var stabil olduğunu düşünmüyorum. Zaten 1047MHz civarı saat hızı vardı 523MHz yapınca tam yüke giriyor. Sizce düşürüp kullanmak mantıklı mı? Yoksa 2 dakikada bir kart kullanım oranı %0-3'lere düşmesi nedeniyle bilgisayarı kırma isteğimi devam mı ettirmeliyim?

Not: Valorant'ta 1047MHz'de Low ayarlarda 30-40 nadiren 50-60FPS alıyorum. Yüksek grafiklerde oynanamaz duruma geliyor ama 523MHz açınca en yüksek grafiklerde stabil 70-110FPS alıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kusura bakmayın yanlış yazımdan kısıtlama yemiştim. Radeon 540X'ten oynadığıma eminim işlemci darboğaz yapmıyor kullanım oranları çok yüksek değil frekanslar olması gerektiği gibi oynanamaz hale geliyor dediğim 1080P'de 40-50FPS ateş ederken 20FPS'lere kadar düşüyor RAM'den darboğaz yediğimi düşünüyorum.

Kusura bakmayın yanlış yazımdan kısıtlama yemiştim. Radeon 540X'ten oynadığıma eminim işlemci darboğaz yapmıyor kullanım oranları çok yüksek değil frekanslar olması gerektiği gibi oynanamaz hale geliyor dediğim 1080P'de 40-50FPS ateş ederken 20FPS'lere kadar düşüyor RAM'den darboğaz yediğimi düşünüyorum.
Ram kullanımlarını incele.

Geri
Yukarı