Ekran kartı sadece güvenli modda açılıyor

Tolgahand

Kilopat
Ekran kartı
Gigabyte Nvidia Rtx 3060
Anakart
MSİ PRO H610M-B
Merhaba,

Birkaç aydır sorunsuz kullanıyordum. Dün yeni PSU ve kasa aldım. Sistemi yeni kasaya taşıdıktan sonra 2 saat civarı oyun oynadım ve sorunsuz çalıştı. Sabah bilgisayarı tekrar açtığımda bu sorunla karşılaştım.

Sorun hakkında uyguladığım metodlar:

1)
Bilgisayarımı çalıştırdığımda BIOS ekranından sonra monitördeki görüntü gidiyor ve sinyal yok uyarısı veriyor. O sırada bilgisayarın fanları çalışmaya devam ediyor. Ekran kartı fanları çalışmayı durduruyor.

2) Bilgisayarımı sadece güvenli mod ile çalıştırabiliyorum.

3) Güvenli mod üzerinde ekran kartı Driver'ını iptal ettiğimde bilgisayar açabiliyorum fakat Driver'ı tekrar yüklediğimde yükleme sırasında bilgisayarın görüntüsü gidiyor ve ekran kartı fanları çalışmayı durduruyor.

4) Ekran kartını farklı bir bilgisayara taktım. Yine ekrana görüntü gelmedi ve fanlar çalışmadı. Ekran kartı güç kablosunu çıkardığımda hem bilgisayar açılıyor hem de ekran kartının fanları çalışıyor fakat bu sefer de ekran kartını görmüyor.

Ekran kartını kutuya koydum, hafta içi servise göndermeyi düşünüyorum. Ama servise göndermeden önce buradan da sormak istedim. Bir önerisi olan var mı?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bayım öncelikle aynı sorunu laptobumda yaşadım. Sadece güvenli modda açılıyor, diger türlü asla acilmiyor, mavi ekran veriyordu. Yani driveri silince sorun yok ama driveri kurunca pc gidiyordu.
Ekran kartinda bir sorun olduğu aşikar yani, benim cihaz 5 yıllık olduğu için çok takmadım ama büyük ihtimalle ekran kartı bir sekilde ariza verdi.
Servise gondermeniz iyi olmuş, başka sistemde de calismamissa sorunun sebebi direkt kendisi zaten bence.
Yani doğru olanı yaptınız, gelişme olursa haberdar ediniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı