Ekran kartı sıcaklığı 88 derece oluyor

Spex06

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Kasa fazla derece ısınıyor ekran kartım 88 falan sıcaklgına cıkıyor günde 10 saatden fazla bilgisayar açık normal mi?

Merhaba. Kasa fazla derece ısınıyor ekran kartım 88 falan sıcaklgına cıkıyor günde 10 saatden fazla bilgisayar açık normal mi?
Yük altında normal günde 10 saat açtığınızı söylüyorsunuz soğutucu kullanıyorsanız biraz yüksek bir değer ama stocksa normal.

Oyunda 88 derece görüyorsan bu sıcaklarda çok normal olmasa da ölüm sebebi değil. En iyisi akşam serinlikte oyun oynamak. Fakat normal kullanımda da o sıcaklığı görüyorsa arkada babalar gibi kazıyorlar madeni. Zararlı yazılım kaynaklı olur o da antivirüs ile temizlemeni öneririm.

Yük altında normal günde 10 saat açtığınızı söylüyorsunuz soğutucu kullanıyorsanız biraz yüksek bir değer ama stocksa normal.

Oyunda 88 derece görüyorsan bu sıcaklarda çok normal olmasa da ölüm sebebi değil. En iyisi akşam serinlikte oyun oynamak. Fakat normal kullanımda da o sıcaklığı görüyorsa arkada babalar gibi kazıyorlar madeni. Zararlı yazılım kaynaklı olur o da antivirüs ile temizlemeni öneririm.

Hocam RDR2 gibi oyunlar oynuyorum 4 5 saat normal midir?

Bence normal değil hocam. Boşta 50 derece olsa ortalama yükte 70 falan çıkar. Fan ıle alakalı ya da kasanın hava akışı ile alakalı olabilir. Termal macun yenilemeyi de unutmayın.

Hocam genel olarak sıcaklık 39 falan oyunlarda yükselıyor.

Hocam RDR2 gibi oyunlar oynuyorum 4 5 saat normal midir?

RDR2 sadece oynanışta değil kaynaklara da sağlam binen bir oyun gayet normal FPS kaybını göze alıyorsan Afterburner ile saat hızını az düşür veya güç kullanımını -30 gibi değerde dene derece düşecektir. Fakat unutma ne kadar ekmek o kadar köfte paralel ilerler daha fazla FPS daha fazla TDP ister daha fazla TDP de ısıyı getirir.

Geri
Yukarı