Ekran kartı sıcaklığı 99 derece

Teknobyte

Hectopat
Merhaba oyun oynarken ekran kartım yanacak kadar ısınıyor. Ama saatlerce oyun oynuyorum hiçbir şey olmuyor. Aşağıdaki değerlere bakar mısınız? 2 farklı yazılım üzerinden kontrol ettim sonuçlar ilginç. Kasam Zalman Z3 Plus, ekran kartım bu. Ekran kartının termal macununu mu yenilemek lazım acaba? Görüş ve önerileriniz nedir?

FPS.jpg

aida64.jpg

Ekran kartı bir yana CPU'nun sıcaklığı da normal değil. Sistemi bir komple söküp iyi kablolama, termal macun yenilenmesi ve iyi bir kule tipi soğutucu alarak toplayın tekrardan. Ekran kartının da termal macununu mümkünse termal pedlerini de yenileyin. Normal sıcaklıklar değiller.

Ekran kartınızın termal macununu yenileyin, güzelce bir temizleyin ve ayrıca da açmışken güzel bir kasa temizliği hatta eliniz değmişken işlemci termal macunu yenilemesi de yapın. Bir de bilgisayarınızın soğutması zayıf gerçekten belli ediyor ve daha güçlü bir egzoz fanı almanız gerektiğini düşünüyorum. Sisteminizde gerçekten yüksek bir ısınma mevcut, harddisklerinizde dahi ısınma var ve bu donanımların ömrünü gerçekten azaltıyorsunuz.

İlginç olanı, ekran kartınızın o kadar sıcaklığa çıkıp hala FPS düşürmemesi, hala frekans kısmaması. Sensörlerde bir problem olduğunu düşünüyorum.

Mümkünse DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrardan kurun. Fan hızını kendiniz ayarlayın. Sonuçları tekrar paylaşın.

İlginç olanı, ekran kartınızın o kadar sıcaklığa çıkıp hala FPS düşürmemesi, hala frekans kısmaması. Sensörlerde bir problem olduğunu düşünüyorum.

Mümkünse DDU ile sürücüleri kaldırıp tekrardan kurun. Fan hızını kendiniz ayarlayın. Sonuçları tekrar paylaşın.
PC'nin kapanmaması ve kartın yanmaması da çok ilginç.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kasa içi hava boğuluyor olabilir sıcaklıklar hiç normal değil. Kasa içi hava sirkülasyonu nasıl çalışıyor ön fan nereye üflüyor arka egzos fan ne yöne üflüyor belirtebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı