Ekran kartı sıcaklığı 99 derece

Ekran Kartı ve İşlemci'de fazla sıcaklıkta yerinizde olsam bir kule tipi soğutucu alırım.
Hava sirkülasyonu burada çok önemli.

Zaten kasada arkada 1 üst kısımda 2 adet tahliye fanı mevcut önde 1 adet vardı elime ürünler ulaşınca ön paneldeki fan sayısı 3 olacak. 6 - 7 yıldır bu aynı sistemin içinde çalıştı zaten fakat ekran kartının sıcaklığının sebebi beta driver kaynaklıydı çözdüm. İşlemci 80 dereceyi geçmiyor. Overclock yapılı ayrıca en son işlemcinin termal macunu 2 sene önce değişti onuda yenilersem yük altında 75 civarı dolanacaktır. Hangi işlemci yük altında 80 derecenin altında çalışıyor ki özel soğutma sistemleri dışınca hava soğutma ile ?
Öncelikle hayırlı olsun. Termal macun ve termal pad güzel bir seçim olmuş, lakin fan için aynı şeyi söyleyemem. Fan'ın sağladığı hava akımı ile ilgili, hiç bir açıklama yapılmamış.
Kaliteli bir fan almak istemedim işin açıkcası kaç senelik sistem sonuçta masraf yapmaya değmez ölsünde yenisini alalım diye yüzüne bakıyoruz. Rahmetli olursa şöyle yeni kasa,işlemci,anakart,ram alıcam R5 3600 gibi bir sistem düşünüyorum. Bu yıl başında rx 5700xt almayı düşünüyorum. Bir süre daha bu sistemle gidip gerekli parçaları emekliye ayırıp yeni sisteme geçiş yapacağım. 2 adet bilgisayarım var birisinde yayın yapıyorum. Bu mevcut olanda ise oyun oynuyorum. Hala kötü sayılmaz az oyun oynamadık bu güne kadar hiç üzmedi saolsun :D
Merhaba arkadaşlar temizlik ve termal macun pad değişimi yapıldı ve sonuçlar :D

Bakımsız Hali

pis 5.jpg
pis1.jpg
pis2.jpg
pis3.jpg
pis4.jpg
pis6.jpg
pis7.jpg

Temizlenmiş Hali
Temizlenmiş Hali

temiz1.jpg
temiz2.jpg
temiz3.jpg
temiz4.jpg
temiz5.jpg
temiz6.jpg

Sonuçlar

2 Saat CPU Test
cpu.PNG

2 Saat GPU Test
gpu.jpg

Kullanılan Termal Macun
macun.jpg

Diğer tarafta RAM olduğu için mecburen CPU fan yönünü eksoz fana doğru çevirdim. Fan yönü doğrumudur ? Hava akışı eksoz fana gidecek şekilde konumlandırdığımı düşünüyorum.

cpu fan yönü.jpg

Kırmızı işaretlediğim noktalarda termal pad yoktu ben koydum. Fakat kondansatör üstüne koyunca sfc yazan küçük kare kutuların üstüne soğutucu block basmıyor az bir boşluk oluşturdu kondansatör koyunca yükseltme yaptı. Bir sorun teşkil edermi söküp eski halinemi getirmeliyim. Kart ısınmıyor.

pad.jpg

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı