İşlemci Sıcaklığı 99 derece

• Konuyu başlatan -R-
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 26
  • Görüntüleme 8B

-R-

Decapat
Merhaba arkadaşlar işlemcimim bugun boşta 60 yükte 99 dereceye çiktiğini gördüm ondan sonra içini stok fani vs temizledim ve sonrasinda bilgisayari açtiğimda 3 saniye içinde el değmeyecek kadar isindi. 20 saniye sonra da kapandi büyük ihtimalle çok isindigi için bilgisayar kendini kapatiyor ne yapmam lazim? Bir de 1 hafta önce falan çok zorlamadan ortalama bir overclock yaptim ondan mı kaynaklı acaba? Ayarları geri eski haline getirme imkanim yok çünkü 15-20 saniye içinde kapaniyor. Yardimlarinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Termal macunu yenilemediyseniz yenileyin ve çok sürmediğinizden emin olun. Olmadıysa kasanın yan kapağını açarak bilgisayarı açmayı deneyin. Şu dönen pervane gibi şeylerle zaman kazanırsınız belki :) . O sırada yaptığınız O.C’yi sıfırlarsınız.

Termal macunu yenilemediyseniz yenileyin ve çok sürmediğinizden emin olun. Olmadıysa kasanın yan kapağını açarak bilgisayarı açmayı deneyin. Şu dönen pervane gibi şeylerle zaman kazanırsınız belki :) . O sırada yaptığınız O.C’yi sıfırlarsınız.
Dönen pervane gibi şeylerin faydadan çok zararı dokunur kasa içi hava sirkülasyonunu bozuyor direk.

Bios pilini çıkarın bir kaç dakika sonra tekrar takın o zaman bios ayarları sıfırlanacaktır. Ayrıca temizlik esnasında yapmadıysanız termal macun yenilemesi yapın.

Bilmeden ısı borusuna zarar vermiş olabilirsin.
Bilmediğin için termal macunu değiştirmemişsin.
Bilmediğin için doğru temizleyememişsin.

Yani bilmeden bir iş yapma. Kaş yapayım derken göz çıkarırsın. Ayrıca daha detaylı bilgi ver.

Islemcinizin modeli nedir? Fani duzgunce yerine oturttugunuzdan emin misiniz? Termal macunu yenilediyseniz asiri fazla surmediginize emin misiniz?
İşlemcimim modeli i7 860. Termal macun yenilemesinden sonra bu sorun düzelir mi? Pek anlamıyorum bu konulardan ama boştayken 60-70 derecelerde dolanıyor çok bir düşüş olacağını sanmıyorum
Termal macun yenilemesi yaptınız mı?
Yenilemeden sonra ısı eski haline döner mi?
Termal macun değişmediyseniz hiçbir anlamı yok yaptığınız işlemin.
Macun yenilemesinden sonra sıcaklıklar normale döner mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı